Každá žena vie byť krásna

Nikto si ho nevybral, ale dostal ho do tohoto života. O čom hovorím? O našom tele predsa. A možno aj kedysi pekné bolo, no zmenilo sa. Táto téma nie je hádam žiadnej žene cudzia. Riešime dennodenne naše veľké zadky, tučné stehná, malé prsia, ovisnuté paže, nafúknuté bruchá, krátke nohy, ale aj napríklad to, že sa cítim príliš chudá a nie príliš ženská alebo to, že som už stará. Nikoho pocity nezmením, ale chcem celému svetu povedať a hlavne dokázať, že každá ženská postava sa dá pekne a štýlovo obliekať. Neveríte?

V pravidelnej rubrike pod názvom „Každá žena vie byť krásna“  vám budem prinášať reálne ženy, ktoré sú jasným dôkazom toho, že správnym výberom strihov, kombináciou vecí a doplnkov sa dá dosiahnuť naozaj veľa. 

Toto je Lenka. A je naozaj krásna. Pracuje ako manažérka oddelenia a je v dennodenom kontakte s ľuďmi. Je rada ženská a zároveň elegantná. Miluje farby a nebojí sa experimentovať. Preto jej outfity sú presne také, aká je ona.

Šaty - Marks and Spencer, Kabelka DKNY - predáva Cube, Lodičky - Moschino 

 

Blúzka - Marks and Spencer, Sukňa - H&M, Riflová bunda - H&M, Sandále - vintage

 

Šaty - Mango, Kabát - Lindex, Kabelka DKNY - predáva Cube, Lodičky - Shoes and Bags, Dunajská Streda

 

Rifle - F&F, Tričko - Zara, Kožená bunda - Mango, Vesta - Zara, Topánky - Office shoes, Kabelka Guess

 

Vo svojej praxi sa stretávam a obliekam rôzne ženy. A môžem s určitosťou povedať, že každá ženská postava je iná a jedinečná, hoci ich napríklad široká panva môže spájať.  Nerada škatuľkujem ženy podľa typu postáv. To čo u jednej platí, u druhej zase neplatí. Pri takomto type postavy ale určite vyskúšajte:

  • vyberte si tú časť svojho tela, ktorá sa Vám páči a upriamujte na ňu čo najviac pozornosti..... v prípade Lenky sú to nohy
  • netvarujte nasilu pás
  • v prípade šiat a tuník vyberajte tie, ktoré sú strihané pod poprsím
  • voľte predĺžené kabátiky ,  zavinovacie kardigány siahajúce ku kolenám, „Véčkové“ výstrihy, nohavice rovného strihu
  • úplne sa vyhnite horizontálnym pruhom a príliš veľkému oblečeniu, ktoré by vás ešte viac zväčšilo  

 

Styling: Monika Majcherová - @jmpmonique

Foto: Miroslav Filip