Pohodlne, prakticky a pekne na víkend

Víkend. Kto by ho nemiloval, však? Tešíme sa naň všetci a utečie rýchlo ako voda. Neviem ako u vás, ale u mňa je sobota najskôr nákupná (žiaľ nemyslím nákupy oblečenia, ale skôr potravín)  a až potom oddychová. Alebo keď nie oddychová, tak cestovateľská lebo niekam vyrážam. A keď nie mimo Bratislavy, tak minimálne niekam do centra mesta.  Počas oboch víkendových dní najčastejšie siaham po overených veciach, o ktorých viem, že sa v nich cítim dobre. Moja chuť experimentovať a kombinovať veci je minimálna a outfit na víkend musí jednoznačne spĺňať tri P – pohodlné, praktické, pekné.

K pohodliu určite patria veci z denimu, topánky na nízkom podpätku, široké nohavice, mikiny, voľné košele, svetre a v zime hrubé roláky a hrubá veľká „páperka“, pod ktorú schováte hádam úplne všetko.  Ak vám predsa len viac záleží na tom, ako vyzeráte a túžite byť „iná“ ,možno vám padnú vhod tieto inšpirácie na kombinácie:

Veľká dlhá páperová bunda je naozaj veľmi praktická vec. Všetko schová. No v meste nie je vôbec k zahodeniu i tenšia páperová bunda do pol pása. Zima vám  určite nebude, ak pod bundu oblečiete rolák a na páperovú bundu ešte navrstvíte i koženú bundu. Potom už len stačia obľúbené džínsy a čižmy ku kolenám. Výhoda vrstvenia tkvie v tom, že pri viac tenkých vrstvách určite nebudete pôsobiť ako „spacák“ :) a koženou bundou docielite mestský ležérny trendy look.

Aby vám vonku nebola teraz v zime naozaj zima, skúste popozerať, či aktuálne vo výpredajoch nenájdete kabát z ovčej kožušiny. Jedná sa o nadčasový kus, ktorý má vo vašej skrini veľký potenciál.  A to nie len na jednu zimu. Potom už len stačí pekný veľký sveter, džínsy a čižmy s kožušinou. A ak by niekomu bola predsa len ešte zima, vyskúšajte ho nakombinovať s rifľovou bundou.

Ak jazdíte autom  a najčastejšie vystupujete v garážach, postačia vám dlhé hrubé svetre na spôsob kabáta či trojštvrťový blejzer,  pod ktorý oblečiete veľký sveter alebo postačí i zaujímavá  mikina. Veľmi aktuálna je napríklad tá s kapucňou alebo s popísanými šnúrkami.  

Nikdy nezabúdajte na silu doplnkov. Aj obyčajnému  jednoduchému outfitu vdýchnete život buď výrazne nápadnou topánkou alebo zaujímavou pašímou. 

Topánky: Stradivarius, dlhý sveter: Zara, džínsy: Zara, rolák: Wmoto

Foto: Miroslav Filip