Nadčasová koža

Nesmrteľná klasika, ktorá by nemala chýbať v skrini žiadnej z vás „koža“

Jesenné obdobie mám rada. Nie preto, že by som mala rada  zimu, pochmúrne a upršané počasie. No z pohľadu módy sa začína konečne „ niečo diať“. Už to nie je len o jedných šatách, ktoré si ráno hodíme na seba. Ide tu totiž o kombinácie a vrstvenie viacerého oblečenia naraz. Takisto si môžeme obliekať materiály, ktoré počas leta máme ukryté hlboko v skriniach. Jedným z týchto materiálov je i koža. Návrhári sa k nej vracajú stále a znova pretože je jednoducho nadčasová. Verím, že každá z vás má jednu koženú či koženkovú bundu doma. Nesmrteľná klasika by nemala chýbať v skrini žiadnej z vás. Prečo? Pretože zachráni akýkoľvek konzervatívny vzhľad. Jej štýl by mal byť v každom prípade prispôsobený vám, nehovoriac o tom, že vám musí sedieť „ako uliata“.

Túto sezónu to však nebude len o kožených bundách. Na výslnie sa túto jeseň dostáva kožená sukňa. Či už bude matná, lesklá alebo lakovaná, žiadna z týchto troch nebude prešľap veľa. Brúsenej koži by som sa však pre tento rok radšej vyhla. Lesklú a lakovanú by som určite prenechala mladším z nás. Koža je neskutočne vďačný materiál i pri kombináciách. Vlna, hodváb, šifón, kašmír, džínsovina, úplety, to sú ďalšie materiály, s ktorými bude bez pochýb fungovať.

Ja som zvolila túto, ktorá je strihom mierne asymetrická. Jej pracka na prednej časti, mi prišla ako zaujímavý detail. Priznám sa, že vonku ešte nebola až taká zima čiže vrchný diel som zatiaľ nepotrebovala. S klesajúcimi teplotami by som však zaručene siahla buď po hrubom vlnenom svetri do polovice pása, hrubom kabáte alebo zaujímavej „bomber“ bunde.

Koža je rebélia i luxus, preto je to jeden z mojich najobľúbenejších materiálov, ktorý hovorí čo som v obliekaní skrátka ja.

Top: Showroom art&fashion Weingart; Sukňa a topánky: Reserved; Kabelka a šperky: TOUS Slovensko

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *