Svieža a mladistvá pleť vďaka hydratácii

Ako na hydratáciu pleti a pokožky

Po zime býva naša pokožka úplne vyprahnutá a to najmä preto, že jej chýba voda – (hydratácia pleti).  Prejavuje sa to najmä tým, že pôsobí mdlo, sivo  a akoby bez života. Vrásky na tvári sú o čosi hlbšie ako kedysi a pri citlivejších typoch pokožky ako mám i ja sa môže dostaviť aj nepríjemný pocit pnutia či podráždenia.

Ak chceme, aby naša pokožka pôsobila mlado a sviežo, na hydratáciu pleti nemôžeme v žiadnom prípade zabúdať.

A nie len na tú vonkajšiu hydratáciu  (prostredníctvom kozmetických prípravkov) ale najmä tú vnútornú. Starenka môjho manžela vravievala, že vodička je život. A mala veru pravdu. Bez vody je naša pokožka zvädnutá a bez života ako kvetina, o ktorú sa nestaráme a nezalievame ju. Aj našu pokožku treba jednoducho pravidelne „zalievať“, aby sa nám odvďačila krásou.

Na vzhľad pleti má vplyv samozrejme viacero faktorov (znečistené ovzdušie, stres a únava, prudké zmeny teplôt, klíma, suchý vzduch, vietor, mraz, UV žiarenie, fajčenie či dokonca časté umývanie pleti v horúcej vode a mnohé iné. Je veľmi dôležité našu pokožku zvlhčovať a to najmä počas veľmi suchých dní alebo vo veľmi suchých priestoroch. Skvelým pomocníkom môže byť zvlhčovač vzduchu alebo aj miska s vodou položená na radiátore. Vlhký vzduch neprospieva iba našej pleti ale aj suchým perám, dýchacím cestám,  nosovým slizniciam či začervenaným očiam.

Väčšina ľudí si myslí, že dehydrovaná pokožka sa prejavuje len na tvári, no už málo kto si uvedomuje, že pokožka na krku, dekolte a rukách trpí tiež.

A práve na tieto partie (krk, dekolt, ruky) kde sa dehydratácia prejavuje najviac najčastejšie zabúdame.

Preto by sa hydratácia pleti a ošetrovanie týchto partií malo stať našou denno-dennou rutinou.

Svieža a mladistvá pleť vďaka hydratácii

Dehydratácia pokožky sa týka všetkých typov pleti

Od normálnej až po mastnú, kombinovanú či citlivú.  Najmä pri mastnej pleti sa stretávame s mýtom, že nepotrebuje vôbec žiaden krém nakoľko je mastná. Hoci má mastná pleť prebytok mazu, vôbec však neznamená, že nemôže trpieť dehydratáciou. 

Je veľmi dôležité maximálne poznať svoju pleť a jej potreby, aby sme jej vedeli vybrať tie správne produkty a aj textúry.

Ja so silnou dehydaráciou a citlivosťou pleti bojujem najmä počas zimy a s príchodom jari.

Je to pre mňa „najnepríjemnejšie obdobie“ kedy ma pleť vyslovene ťahá a bolí.

Dokonca som sa tento rok stretla s tým, že hydratačné prípravky, ktoré mi kedysi vyhovovali ako-keby zrazu prestali fungovať.  

Pravidelne t.j každý mesiac chodím na hydratačné kúry do Sothys-u, ktoré mi robia naozaj veľmi, veľmi dobre a na základe odporučenia mojej vynikajúcej  kozmetičky Mišky, na ktorú nedám dopustiť som vyskúšala i celý rad domácej starostlivosti od Bernard Cassiere. Bernard Cassiere je „ako keby“ mladší brat Sothysu. Jedná sa teda tiež o francúzsku kozmetiku, ktorá má tie isté účinné látky ako sú použité pri Sothyse no Bernard sa odlišuje najmä tým, že sa jedná o prírodnú kozmetiku. Kvalita produktov je vynikajúca a potešujúce je i to, že sú o niečo cenovo dostupnejšie

Vďaka týmto produktom som svoju pokožku po zime dala celkom rýchlo do poriadku.

Hydratácia pleti zvnútra a zvonka, hydratačný krém na tvár

Absolvovala som najprv profesionálne ošetrenie, myslím, že sa volá bambusová hydratačná kúra a na moje prekvapenie som k nemu dostala peeling, masáž a masku na ruky, ktoré k tomuto ošetreniu patria. Nuž ako som aj vyššie v texte písala na krk, dekolt a ruky jednoducho nesmieme zabúdať.

Späť ale k mojej domácej starostlivosti.

Všetky prípravky obsahujú Aloe Vera a bambus, ktoré bojujú proti dehydratácii a ošetrujú pleť. Olej zo sladkých mandlí a avokáda zase vyživuje a zjemňuje pleť. Viac o olejoch si môžete prečítať v článku TU na stránke.

Už dlhšiu dobu používam denný a nočný krém.  Ako isto viete ten nočný pracuje pokiaľ v noci spíte 🙂 a ten denný zase musí pokožku našej tváre ochrániť pred všetkými tými nepriaznivými vplyvmi. Táto bambusová rada dokonca obsahuje vysoko hydratačný sorbet krém a je určený práve pre mastnú pokožku lebo jeho textúra je veľmi ľahká a vzdušná. 

U nás v kúpeľni ho používa najmä môj manžel, ktorého som ho naučila používať. Aj on si po zime všimol, že vrásky sa mu prehĺbili a jeho pleť bola bez života. Presne som vedela, že potrebuje hydratovať. Doteraz žiaden nepoužíval samozrejme preto, lebo si myslel, že má mastnú pokožku a krém nepotrebuje. Ako som spomínala v riadkoch vyššie, textúra krému je naozaj veľmi dôležitá, aby ste ho chceli používať.

Hydratácia pleti a dehydratácia pokožky

Okrem krémovania si dva krát do týždňa dávam vysoko hydratačnú masku a inak táto zatiaľ spomedzi úplne všetkých, ktoré som kedy mala a skúšala absolútne vyhráva.

Hydratácia - tajomstvo krásnej a zdravej pleti

Nuž a keďže moja pokožka po zime je teda naozaj riadne smädná kedykoľvek, keď potrebujem extra výživu doprajem jej booster pre doplnenie účinku používaného krému. Tento produkt je bohatý na olej z avokáda, sladkých mandlí  a samozrejme obsahuje extrakt z Aloe Vera a bambusu. A samozrejme od určitého veku samozrejme netreba zabúdať ani na Anti-ageingové sérum.

hydratácia pokožky, pleti a celého tela

Všetky mnou spomínané produkty i ošetrenia od tejto francúzskej prírodnej kozmetiky a viac informácii o nich nájdete TU na stránke.

Ak máte pokožku príliš citlivú a vaša pokožka zle znáša akékoľvek kozmetické prípravky skúste to vyskúšať napríklad s niektorými potravinami. Uhorka, melón, alove vera, avokádo, smotana sú všetko pomocníci, s ktorými viete pokožku vyživiť a zhydratovať ako zvonku tak i z vnútra.

A úplne posledné moje posolstvo na záver:

starajme sa o seba s láskou, prijmime sa také aké sme, spime, športujme, pime veľa vody,  majme stravu bohatú na vitamíny a výsledok sa určite dostaví.

Monika Filipová

Foto: Miroslav Filip

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *