Omladenie vlastnou krvou – Drakuloterapia

Omladenie vlastnou krvou- Drakuloterapia

Drakuloterapia je omladenie vlastnou krvou. Prináša pleti prirodzenú regeneráciu pleti a omladenie. Prečítajte si moje osobné skúsenosti s týmto ošetrením.

Estetická medicína. Čo vám napadne ako prvé? Úprimne?  Mne kedysi dávno samé umelé, neprirodzené a gumové tváre. Ale až do tej doby, než som práve cez lásku k móde a  umeniu stretla ženu, ktorá mi ukázala, že estetická medicína sa dá robiť aj naozaj esteticky a s citom pre prirodzenosť.

Väčšine z nás ako úplne prvé pri estetickej medicíne automaticky padne myseľ na botox. No už málo kto vie, že v rámci estetickej medicíny môžeme pracovať aj s telu vlastnými látkami, ktoré dokážu omladiť a okrášliť.

Tak napríklad naša vlastná krv – krvná plazma, či naše vlastné bunky

Pomocou našej krvnej plazmy dokážeme pokožku tváre prirodzene zregenerovať tak, aby pôsobila zdravo, sviežo a bola opäť plná vitality. Drakuloterapia vyhladí jemné vrásky a prirodzene naštartuje  tvorbu kolagénu, ktorý sa okolo veku štyridsať rokov prestáva úplne tvoriť . Výsledkom je krásne omladená a žiarivá pokožka. Drakuloterapia, ako sa táto terapia nazýva skvelo funguje na tvár, ktorá je vystresovaná a „zvädnutá“ aj vďaka vonkajším vplyvom ( v dnešnej dobe najmä žiarenie od počítačov, slnečné žiarenie, chladné počasie či smog), alebo stresu, ktorý prežívame. Drakuloterapia vás zbaví drobných jazvičiek, niektorých typov dermatóz, nerovností po akné, alebo si ňou viete pomôcť, ak vás trápi vypadávanie vlasov.

Áno, toto všetko dokáže naša vlastná krv. Keď som to počula prvý raz, prišlo mi to skvelé. Vlastne to za skvelé považujem stále. 

Drakuloterapia si ma získala aj práve preto, pretože som si uvedomila, že táto terapia mi pomôže napraviť to, čo som kedysi v minulosti spáchala.

Vždy som bola „následovač módnych trendov“ a keď bola „in“ opálená pokožka a prišiel „boom“ solárií ,samozrejme som tam hneď letela. Pamätám si to úplne presne, mala som vtedy devätnásť rokov. Na túto éru nikdy nezabudnem aj preto, lebo od tej doby mám extrémne vysušenú pokožku po celom tele. Viete, až takto s odstupom času dokážem posúdiť, ako veľmi si naša pokožka pamätá, a ako veľmi pravdivé tvrdenie je, keď sa hovorí, že: „v mladosti máš pokožku, ktorú si dostala do daru no vekom takú, akú si zaslúžiš“.  Ja sa na tej svojej pokožke poriadne narobím.

U mňa je moja domáca starostlivosť čo sa pokožky týka na samom prvom mieste. Rovnako i tak mesačná návšteva kozmetického salónu (Sothys) . Preto mi prosím verte, že naozaj viem, aké to je náročné do takejto „soláriom zničenej“ pokožky vrátiť hydratáciu. Z vlastných chýb sa však človek učí najviac. Naučilo ma to  dve veci. Myslieť viac do budúcnosti a spoznávať svoju pleť a vnímať jej potreby. Alebo vrtochy? Má stále nejaké, s každým ročným obdobím. 

Moja pleť je krehká, veľmi tenká a má sklony k tvorbe vrások. Keď som o Drakuloterapii uvažovala, moje okolie mi hovorilo, že také niečo vôbec nepotrebujem. Vraj vyzerám stále na 25. To možno práve preto, že pravidelne navštevujem kozmetické salóny, ktoré tak milujem.  A aj od toho ma kedysi okolie odrádzalo :). Áno, aj napriek tomu, čo som v minulosti z nerozvážnosti vyviedla a spáchala na svojej pokožke, ešte stále dobre vyzerá.

Na Drakuloterapiu som sa rozhodla ísť aj práve preto, že s mojou pleťou  až na tie jej „občasné vrtochy“  som spokojná.  Na druhú stranu si uvedomujem, ako veľmi dôležité je udržať ju v takom stave ako bola doteraz. Čo si povedzme úprimne je s vekom oveľa ,oveľa ťažšie a to  najmä ak máte jemnú a vysušenú pokožku so sklonom k tvorbe vrások ako mám ja.

Drakuloterapiu som si vybrala ako prirodzenú prevenciu na regeneráciu a omladenie pleti, aby som sa niekedy ďalej v budúcnosti nemusela uchýliť k iným, radikálnejším metódam.

Do Popradu za krásou

Ak ste sledovali moje Instastory na Instagrame či Facebooku tak viete, že do Tatier som neprišla len do krásneho hotela Lomnica (ktorý inak vrelo odporúčam), ale najmä kvôli tomuto ošetreniu.

Tento článok píšem s odstupom jedného týždňa po tom, ako som bola na svojom prvom ošetrení v klinike Medicor. Rozhodla som sa zveriť do rúk pani doktorke Janke Holešovskej.

Teda všetci ju tak volajú. Ja mám to šťastie, že ju môžem volať Janka a už niekoľko rokov patrí k mojim priateľkám. Áno, je to presne tá žena, o ktorej som písala v úvode textu. Práve ona úplne zmenila môj pohľad na estetickú medicínu.

V tých najlepších rukách

Nikomu neverím tak ako jej a viem, že moja tvár, na ktorej mi tak záleží je u nej v tých najlepších rukách. 

Je to jedna z  tých lekárok, ktorá vás od zbytočností skôr odrádza aj práve preto, že túto oblasť, ktorej sa venuje  robí s veľkou láskou, s vedomím, že chce úprimne pomôcť, s veľmi veľkou dávkou citu a zmyslom pre estetiku.

K samotnému ošetreniu Drakuloterapia

Tento zákrok je dalo by sa povedať mierne bolestivý. I keď ja som ho na niektorých miestach ani len necítila.  Všetko začína tým, že vám z ruky odoberú vašu krv (jedná sa o veľmi zanedbateľný odber, s ktorým sa telo veľmi rýchlo vyrovná). Následne sa odobratá krv umiestni do špeciálnej centrifúgy, kde sa od seba oddelia jednotlivé zložky krvi.  Pre ošetrenie Drakulaterapia sú dôležité krvné doštičky, ktoré obsahuje práve jedna zo zložiek – plazma. Jej súčasťou sú totiž rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku a zároveň podporujú a urýchľujú jej hojenie.

Plazma sa aplikuje priamo na miesto, ktoré si zákrok vyžaduje. Ošetrenie trvá do 45 minút.

Už po prvom ošetrení musím povedať, že vidím výrazné zlepšenie na svojej pokožke. Videla som to hneď v ten deň. Pokožka pôsobí veľmi sviežo a dalo by sa povedať, že žiari. Po prvom ošetrení sa mi vyhladili aj jemné vrásky, ktoré som mala na čele, v okolí oči a pri ústach.  Pokožka je pekne prekrvená a aj na dotyk je veľmi hladká. Som úplne spokojná a som veľmi zvedavá, do akého stavu sa dostanem po druhom ošetrení. Pre dosiahnutie optimálneho efektu je vhodné podstúpiť tri až päť opakovaní (je to veľmi individuálne). Už po absolvovaní troch terapií pretrvávajú účinky drakuloterapie po dobu ôsmych až dvanástich mesiacov.

Po ošetrení budete v prvých dňoch vidieť jemné vpichy, ktoré sa však do pár dní úplne stratia. Ja som sa po ošetrení prvé dva dni umývala len studenou vodou a krémovala sa krémom od La-Roche-Posay s názvom Cicaplast –BaumeB5. Nevadilo mi chodiť bez make-upu, dokonca som sa normálne i fotila a tieto všetky fotky  vznikli deň po ošetrení.  Pokožka sa po tomto zákroku dokáže zregenerovať veľmi rýchlo.

Drakuloterapia - Ošetrenie vlastnou plazmou

Pár dní po ošetrení nie je vhodné chodiť do sauny či vystavovať sa priamemu slnečnému žiareniu.

Ak vás drakuloterapia zaujala, viac o nej sa dočítate priamo na stránke klinky Medicor (TU) A ak by ste mali aj otázky ohľadom tohto ošetrenia, budem za ne rada a ešte radšej vám ich zodpoviem alebo aj ukážem fotky zo zákroku.  Jedná sa predsa o naše tváre, ktoré denno-denne ukazujeme a ja ich tým pádom považujem za náš poklad. Darmo, žijeme v dobe, pre ktorú je vitalita, zdravie a krása nevyhnutnosťou. Paradoxne však vo zvýšenej miere podliehame stresu a negatívnym vplyvom, ktoré značne na náš celkový výzor a kondíciu vplývajú.

Za seba môžem ošetrenie Drakuloterapia len odporučiť rovnako ako aj MUDr. Janku Holešovskú ako lekárku estetickej medicíny a celý skúsený tím ľudí, ktorý pod ňou pracujú. Váhala som dva roky, premýšľala, či nie je priskoro a či to len za pomoci kozmetiky a masáži nezvládnem aj ďalej sama.  No každý z nás je veľmi individuálny a ja viem, že ak by som nešla, bola by som pri mojom type pokožky v budúcnosti sklamaná. 

Úplne na záver by som rada však napísala, že aj po absolvovaní ošetrenia v žiadnom prípade nesmiete zabúdať na pravidelnú dennú aj nočnú starostlivosť, hydratáciu (viac sa o nej dočítate TU), stravu bohatú na živiny a kvalitný spánok. Lebo ono to všetko spolu súvisí.

A čo o drakuloterapii hovorí MUDr. Janka Holešovská?

V procese starnutia zvyknem rozlišovať 3 základné problémy

1.prvým je tvorba mimických vrások

Tie  vznikajú už aj v mladom veku v dôsledku silného používania niektorých svalových skupín na tvári – neprimeranej a prehnanej mimiky- tie dokážeme poriešiť najčastejšie použitím botulotoxínu tak, aby sme vyblokovali a zrelaxovali neprimerane používané svalové skupiny.

2.druhým sú presuny objemov na tvári

V dôsledku gravitačných síl dochádza k posunu podkožného tuku a vytváraniu oveľa hlbších záhybov na koži a vrások- napr. vekom sa výrazne prehlbujú nazolabiálne vrásky, podľa ,trošku aj dedičnej predispozície ,sa nám vytvárajú a postupne prehlbujú kruhy pod očami, u niektorých sa vo veľmi skorom veku začínajú vytvárať aj tzv“ syslíky“ pod líniou sánky, naopak, ubúda nám objem líc a celá tvára sa stáva unavenou a smutnou. Toto vieme poriešiť rôznymi metódami na doplnenie objemov- najčastejšie za pomoci kyseliny hyalurónovej.

3.tretím, veľmi závažným príznakom stárnutia ,je strata pružnosti pokožky

Vieme, že kolagén a elastín sa nám vytvára cca do 30-35 roku života, potom nám tieto základné zložky pokožky len ubúdajú a záleží aj na našich nesprávnych návykoch/ fajčenie, nadmerné opaľovanie…/, prípadne aj pôsobenie tzv. modrého svetla pri celodennej práci pred počítačom, ako rýchlo sa začne meniť textúra pokožky.

A práve pri riešení tohto problému už viac ako 10 rokov využívame na našej klinike ošetrenie- tzv. Drakuloterapia, pri ktorom ide o ošetrenie Vašim vlastným autológnym  biomateriálom- špeciálne spracovanou vlastnou plazmou, ktorá obsahuje množstvo trombocytov a v nich existujúce rastové faktory. Toto ošetrenie využíva biologické princípy regenerácie pokožky a dokáže pokožke prinavrátiť stratenú pružnosť a pevnosť.

Boli sme jedni z prvých na Slovensku, ktorý sme pri našich ošetreniach začali využívať túto metódu, dokázali sme si vypracovať vlastný aplikačný postup tak, aby to bolo pre klienta čo najefektívnejšie.

MUDr. Jana Holešovská Drakuloterapia
MUDr. Janaka Holešovská

Za tie roky využívania danej metódy môžem s istotou potvrdiť, že pri porovnávaní rovnakých vekových skupín zaznamenávame veľký rozdiel medzi stavom pokožky klientiek, ktoré sú danou metódou ošetrované už niekoľko rokov pravidelne a medzi ich rovesníčkami, ktoré na dané ošetrenie prichádzajú až neskôr.

A kedy je vhodné začať s daným ošetrením?

Je to individuálne a záleží na erudovanosti lekára aby vedel správne posúdiť vhodnosť daného ošetrenia.

Ja na základe svojich skúseností môžem doporučiť toto ošetrenia u bezproblémovej pleti okolo 25- teho roku života- kedy sa ešte na danej pleti nemusia prejavovať žiadne známky starnutia, ale brala by som to ako vyslovene preventívne ošetrenie na dlhodobé zachovanie sviežosti danej pokožky.

Vzhľadom na to, že dané ošetrenie dokáže nielen vylepšiť celkovú štruktúru pokožky, ale pozitívne výsledky sme zaznamenali aj pri ošetrení pokožky po akné, pri odstraňovaní rôznych jaziev, ako aj pri liečbe zdĺhavých dermatologických problémov na tvári, nevylučujem ani využitie danej metódy v mladšom veku.

Monika Filipová

Foto: Miroslav Filip

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *