Ako si správne vybrať plesové šaty

Plesová sezóna sa práve začína a s ňou sa vynára otázka, čo si na seba obliecť

Výber tých správnych plesových šiat nieje žiadna maličkosť.

Plesy sú považované za vysokú spoločenskú udalosť kedy si ženy vždy obliekajú slávnostnú róbu. Pod slávnostnou róbou, toaletou sa rozumejú šaty s plnou sukňou, často aj vlečkou a ich dĺžka musí siahať od členkov nižšie. Mali by ste si vybrať plesové šaty, ktoré budú mať dostatočnú šírku, aby sa v nich dalo pohodlne tancovať.

Čo sa materiálov týka, plesové šaty by mali byť zhotovené buď: zo zamatu, hodvábu, taftu, čipky alebo brokátu. K plesovým šatám sa vždy nosia dlhé rukavice a malá kabelka. Jediné topánky, ktoré sa obúvajú k róbe sú klasické lodičky a z doplnkou by to mali byť výhradne pravé šperky, žiadna bižutéria.

Šaty si vyberajte vždy s ohľadom na vašu postavu. Ak máte väčšie poprsie alebo naopak väčší zadok, je potrebné aby ste tieto partie zakryli a zbytočne nevyzdvihli svoje nedostatky. Ak máte väčšie bruško, vyhnite sa flitrom a výšivkám v tejto oblasti ako aj prílišnému upnutému strihu. Väčšie burško sa dá dobre zamaskovať dobre padnúcimi a fungujúcim sťahovacími nohavičkami. V tomto prípade odporúčam investovať do kvalitného kusu, ktorý funguje a splní vaše očakávania. Vždy sa snažte upútať pozornosť na tú časť tela, s ktorou ste spokojná. Ak vás trápia silnejšie paže, prekryte ich tenkou látkou.

Trendom vládne nápadná róba, ktorá púta pozornosť či už výberom materiálu, náročnosťou strihu, nápadistosťou ozdôb alebo výnimočnosťou detailov. Túto sezónu účes, lodičky i spoločenská kabelka zostávajú jednoznačne v úzadí. Elegantnými čiernymi šatami z kvalitného materiálu však nikdy nič nepokazíte

Plesové šaty

Plesové šaty Plesové šatyPlesové šaty

Zdroj fotografií: www.vogue.it

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *