Večierok či novoročná párty

Dokonalý outfit na večerné príležitosti

Bodkou za uplynulým rokom býva firemný vianočný večierk,  návštevy  v kruhu rodinnom alebo s priateľmi ale  aj veľmi obľubované silvestrovské párty. Je to jedinečná príležitosť, kde môžete ukázať svoj vkus a schopnosť vybrať si správne zo širokej ponuky módnych trendov. Ktoré to však sú? Nechajte sa  inšpirovať a načerpajte inšpiráciu z trendov, ktoré najviac ovplyvnili túto sezónu:

Viktoriánsky štýl

Čerpá inšpiráciu z dôb kráľovnej Viktórie. Príznačné pre tento štýl je, že kladie dôraz na pásovú siluetu a oslavuje ozdobné prvky, ako sú volány, výšivky, mašle a výrazné potlače.

Takýto štýl je náročnejší na kombinovanie. Preto viac odporúčam vsadiť iba na jeden výrazný prvok a ten nechať vyniknúť. Ostatné by malo pôsobiť jednoducho. To znamená, že ak si napríklad vyberiete šaty s potlačou, potom už doplnky by mali byť zladené v jednej farbe, aby ste nepôsobili prekombinovane. 

Viktoriánsky štýl

Viktoriánsky štýl doplnky

Minimalizmus

Druhým trendom, ktorým sa nedá  nikdy nič pokaziť je minimalizmus a nesmrteľná čierna farba. No nie len tá. Túto sezónu návrhári siahali i po bielej a kombinácii bielo-zlatej.

Minimalizmus je  o kvalitných strihoch, kvalitných materiáloch, prepracovanom spracovaní  a čistých líniách.  Šperky sú skôr jemné. Sofistikované kusy oblečenia sú dobrá voľba pre večer strávený v opere, divadle či na dekadentnej párty. 

Minimalizmus

Návrat k 80-tym rokom

Hitom číslo jedna na túto sezónu je však návrat k 80-tým rokom. Módni návrhári sa vrátili k pútavým siluetám a dali zelenú metalickým odleskom v rôznych farbách, pestrofarebným lamé – tkaninám a excentrickým volánom. Zlato, striebro či meď – skrátka všetko čo sa blýska a trbliece vládne tejto sezóne.  Do hry sa znovu vrátil zamat ako materiál číslo jeden. Odlesky zamatu v lesku svetiel priam volajú po usporiadaní vianočného či silvestrovského večierku. 

80te roky

80te roky doplnky

Zdroj fotografií: www.vogue.it, doplnky Vivienne Westwood, Furla – predáva CUBE, www.zara.com, www.swarovski.com, www.mohito.com

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *