BRATISLAVA FASHION MAP

Tie najlepšie adresy na nakupovanie slovenskej módy a dizajnu

Nakupujete cez internet? Často? V dnešnej dobe je to isto veľmi pohodlné. Stačí pár klikov a zásielka super módneho oblečenia je na ceste k vám z druhého konca sveta. Netvrdím, má to svoje výhody.

Ja sama cez internet najviac nakupujem topánky. No pri výbere oblečenia som veľmi opatrná. Čo ma pri nákupoch cez internet najviac odrádza je, že nikdy neviem, či sa mi bude páčiť kvalita oblečenia. Takisto veľkosti, ktoré nie vždy  sedia. No dokonale rozumiem každej jednej žene, ktorá tak robí, nakoľko ponuka vo svete je naozaj pestrá. Ak tak však robíte preto, lebo si myslíte, že ponuka na slovenskom trhu je mizerná, dovoľte mi, aby som vás vyviedla z omylu.

Rada sa túlam mestom a som veľkým zástancom nakupovania priamo v predajniach, kde si môžem tovar poobzerať, dotknúť sa ho a hlavne vyskúšať. V Bratislave máme hneď niekoľko dizajnshopov a ateliéry slovenských módnych tvorcov, od ktorých môžete kúpiť naozaj originálne oblečenie a kopu jedinečných doplnkov. Neraz som prekvapená, koľko skvostov sa v týchto butikoch, obchodoch, či ateliéroch ukrýva. Takýto obchod ma už neraz zachránil pred nečakanou akciou, na ktorú som chcela byť inak, ako zo siete módnych reťazcov oblečená.

Pýtate sa kde sú? Ako ich nájsť?

Úplne jednoducho. Slovak Fashion Council (organizácia, ktorá podporuje a rozvíja slovenský módny ekosystém) s podporou bratislavského samosprávneho kraja urobil krásnu vec . Vymysleli Bratislava Fashion Map – mapu, ktorá mapuje presne tieto obchody, showroomy, ale i eventy, kde sa stretnete so slovenskou módou. Bratislava sa tak pridáva k iným svetovým metropolám, ktoré podporujú „módny turizmus“. Vytlačenú ju zoženiete buď v informačných centrách BKS alebo si ju viete stiahnuť priamo tu: http://www.slovakfashioncouncil.sk/sk_SK/sk_SK/bratislava-fashion-map/

Ako úplne prvý do pozornosti dávam obchodík Komora & Humer Boutique, ktorý sídli na Laurinskej 21.  Len nedávno sa rozrástol o Komora&Humer fashion house na Ventúrskej 7 a pre mňa je  jasným dôkazom toho, že za trendy, originálnym  a nápaditým oblečením naozaj netreba lietať , či klikať ďaleko. V malej „predajničke“ ma privíta vždy večne usmiata Lucka, či Anička, poukazujú mi tovar, a vždy som neskutočne nadšená, že čo všetko sa tam nachádza. No posúďte napokon samé, ja by som sa v tomto outfite na zahraničných fashion weekoch určite nehambila.

street style Bratislava

Bratislava street style

fashion map Bratislava

Bratislava Fashion map Monika Filipová

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *