Aké oblečenie so sebou na dovolenku

7 praktických a módnych kusov oblečenia, ktoré sa mi najviac osvedčili

Dovolenkový ošiaľ je v plnom prúde a nejednu z vás isto čaká dlho vytúžená dovolenka a ňou spätá otázka – aké oblečenie so sebou na dovolenku. Neviem ako je to u vás, ale moje dovolenkové balenie skončí vždy tak, že si so sebou veziem nespočetne veľa vecí. Samozrejme na dovolenke v konečnom dôsledku nosím aj tak dookola to isté. Neviem, prečo sa nikdy neviem zbaviť dojmu, že to všetko potrebujem. Po mojej poslednej dovolenke, ktorá samozrejme bola o milión veciach, ktoré  som ani raz nemala oblečené, som si povedala: „STOP“!

Už počas prvých dní na dovolenke som vedela, že to nevynosím a vymýšľať stylingy sa mi vôbec nechce. Premýšľala som a pozorovala samu seba, že čo som najčastejšie nosila, čo mi chýbalo a vytvorila si tento zoznam, o ktorý by som sa s vami rada podelila. Možno vám padne vhod, ak budete mať dilemu,  či si tie deviate šaty a ôsme tričko máte so sebou zobrať.

Aké oblečenie so sebou na dovolenku?

Šaty – zobrať si šaty na dovolenku je vždy dobrý nápad. Bez akejkoľvek námahy a kombinovania máte hotový celý outfit. Sú skvelými spoločníčkami na večeru,  ale i dobrou voľbou,  keď idete na pláž, či k bazénu.

Dlhá košeľa – je pre mňa must-have na každej dovolenke najmä, ak chodím na obedy na pláži alebo sa prejsť popri mori  a viem, že mi slnko na pokožku nerobí dobre. S celými alebo dvojdielnymi plavkami vyzerá veľmi fashion a elegantne.

Klobúk či šatka do vlasov – oboje sú veľmi praktické (proti úpalu a spáleniu na hlave)  no zároveň dodajú vášmu plážovému outfitu veľký kus módnosti.

Skladaná sukňa –  ak viete, že sa bude pri bazéne alebo na pláži konať párty vezmite si so sebou skladanú sukňu. S celými plavkami a odhaleným chrbtom tam skvelo zapadnete.

Malá kabelka – je veľmi praktická ak idete na pláž, viete ju zbaliť do tej plážovej a zároveň keď budete odchádzať napríklad na obed či k baru pekne elegantne si ju zoberiete so sebou. No a ísť na večeru,  alebo niekam von bez malej kabelky si tiež neviem vôbec predstaviť.

Denimové kraťasy – najpraktickejšia vec vôbec ak idete na pláž alebo niekam na výlet. Skvelo sa kombinujú s tielkami, tričkami, dlhou košeľou, mikinou,  jednoducho s čímkoľvek.

Nepremokavá bunda – po minulej dovolenke som zistila, že mať so sebou nepremokavú bundu je kus odevu na nezaplatenie. Všetky jej benefity ihneď zistíte, keď sa vyberiete na výlet a prekvapí vás nepríjemné počasie.

Pri každom balení mám vždy v hlave slová mojej mamy, že si mám zbaliť niečo teplé, keď bude zlé počasie. Povinne praktizujem a do kufra vždy pribalím jedny obtiahnuté dlhé nohavice s dĺžkou ku členkom a jednu mikinu, ktoré ma už neraz zachránili pred zimou.

Čoho sa však pri balení neviem vzdať a byť v tom racionálna sú topánky. Musím mať šľapky, sandáliky nízke a na vysokom podpätku, tenisky, espadrilky a to skrátka preto, lebo môžem mať stále i tie isté šaty, len zmením topánky a mám zase celkom iný druh outfitu. A úprimne, topánky ako jediné oproti inému pobalenému oblečeniu vždy vynosím všetky.

aké oblečenie so sebou na dovolenku

Body: Bershka, Sukňa: Zara, Kabelka: Furla predáva CUBE Eurovea, Sandáliky: Aldo Shoes

aké oblečenie so sebou na dovolenku

Košeľa: Showroom art&fashion Weingart, Dvojdielne plavky: H&M, Topánky: Zara, Okuliare: Roxy

aké oblečenie si pobaliť na dovolenku

Plavky: H&M, Klobúk: suvenír z dovolenky, Šperky: TOUS Slovensko, Okuliare: Roxy

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *