Dizajnérske nákupy

Je dizajnérska móda skutočne „taká drahá“?

Chodiť v dnešnej dobe do nákupných centier je našou denno-dennou rutinou. Akonáhle nám niečo v skrini chýba, či jednoducho si len chceme niečo z rozmaru kúpiť, naše kroky vedú práve tam. Nakupujeme prevažne oblečenie u niektorej zo známych značiek a potom sa veľa krát stáva, že jedna dáma má oblečené to, čo tá druhá. Pravda, v dnešnej dobe to už nie je žiadne módne faux pas. Z jedného uhla pohľadu by to mohol byť prejav dobrého vkusu a z iného zase absentujúca kreativita.

Kúpiť si niečo od návrhára či slovenskej dizajnérskej značky je žiaľ stále vnímané ako prejav „luxusu“. Nálepku „drahé“ by som povedala, že má však úplne neprávom.

Moja skúsenosť ešte spred pár rokov vám možno pomôže prekonať  bariéru. Nie je to tak dávno, čo som sedela na prehliadke a vyslovene som sa zamilovala na prvý pohľad. Nádherný kabát z diele Janky Kuzmovej som skrátka strašne chcela mať. Lenže, vyzeral tak dobre, že som si myslela, že na to vôbec nebudem mať. Dva dni som si hlavu lámala, či mám návrhárke napísať. Nuž, ako som napísala, bola to láska. O dva dni som sedela v ateliéri a skúšala svoj milovaný kabát. A nielen ten, mohla som si čokoľvek vyskúšať, ochytať a debatovať pri kávičke o móde. Môj kabát od návrhára stál približne toľko, čo lepšia konfekcia u značky v nákupnom centre. Mal hneď niekoľko benefitov: autorský nápad, kvalitný materiál, dokonalé prepracovanie a ten najdôležitejší, že mi skrátka dokonale sadol. Janka Kuzmová ma svojou tvorbou očarila natoľko, že som si u nej nechala ušiť aj svoje svadobné šaty. Viac o mojich svadobných šatách si môžete prečítať TU 🙂

Za dizajnérskou módou nemusíte chodiť len do ateliérov

Skamarátiť sa s ňou môžete napríklad i na rôznych predajných podujatiach. V Bratislave sa ich organizuje viacero. Ja som pre vás bola pozrieť  to, ktoré organizoval Slovak Fashion Council v spolupráci s českým dizajnovým konceptom Czech Labels & Friends a portálom Fashion-Map.cz. Tieto predajné podujatia „dizajnérske nákupy“ majú tú výhodu, že sa tam stretnú návrhári a značky, ktoré bežne nekúpite v nákupných centrách.  Všetko si môžete vyskúšať, ochytať materiál, poprezerať prepracovanosť a  spoznať samotného dizajnéra, ktorý odev či doplnok navrhol. Ak máte záujem o dizajnérsku módu a uprednostňujete originalitu, alebo ste len zvedaví, či zvedavé, určite neváhajte, a bežte pozrieť takéto akcie vo vašom okolí. Možno budete tak milo prekvapení ako ja z môjho milovaného kabáta, a dizajnérka móda si vás získa rovnako ako mňa.

Foto: Jarka Črepová

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *