Farebné pančušky

S príchodom februára sa pomaly, ale isto tešíme na nové jarné trendy plniace obchodné domy. Nakupovať však ďalšie zimné veci už nemá význam, na tie si do novembra radšej počkajte a určite nepodľahnite prvotnému ošiaľu, ak v obchode uvidíte prvé jarné farby. Svoj šatník budujte zodpovedne s ohľadom na farebnosť a strihy, ktoré vám pristanú.

Čo však robiť v prípade, keď vás všetko, čo máte v šatníku už nebaví a zároveň nechcete kupovať ďalšie zimné veci? Odpoveď je jednoduchá. Siahnite po nápadných doplnkoch.

Jedným z nich, ktorý skvele osvieži šatník, sú pančušky. Farebné či vzorové urobia veľa muziky za pomerne málo peňazí a pozdvihnú aj ten najjednoduchší outfit na inú úroveň.

Ak si však nie ste isté, ako tieto štýlové kúsky nosiť a kombinovať, v tomto príspevku vám poradím, ako vytvoriť sofistikovaný a štýlový outfit s farebnými pančuškami.

Farebným dominuje červená!

Červené silonky zaplavili módnu scénu. Najväčšie módne domy ich zaradili na svoje prehliadkové móla a známe fashionistky ich hneď zakomponovali do svojich lookov. Ak chcete byť absolútne trendy, stavte na celočervený outfit. Nosí sa totiž „full look“, čiže červené topánky a červené silonky kombinované s akýmikoľvek kúskami v červenej farbe.

Na túto kombináciu však treba zvoliť správne miesto aj príležitosť.

Ak by ste chceli pridať  štipku farby do svojho každodenného outfitu, farebné pančušky sú tou správnou voľbou. Noste ich k neutrálnym farbám ako čierna, šedá, biela, krémová a béžová. Farebné pančušky vytvoria výrazný kontrast a dodajú vášmu vzhľadu šmrnc a hravosť.

Aké topánky aktuálne ladiť s pančuškami

K pančuškám sa aktuálne nosia baleríny, lodičky, retro lodičky  alebo štýlové čižmy nad kolená. Ak si chcete opticky predĺžiť nohy, zvoľte topánku na podpätku,  do špicu a v jednej farbe s pančuškami. Úplne ideálna kombinácia je zvoliť červené pančušky a červené topánky.

Kombinácia farieb v jednom tóne

Experimentovať sa oplatí aj s odtieňmi jednej farby. Vyberte farebné pančušky, ktoré sú svetlejšie alebo tmavšie než je vaše oblečenie a vykúzlite monochromatický look, ktorý vám dodá štýl a eleganciu.

Pozor na vzory!

Pri kombinovaní farebných pančúch s oblečením sa vyhnite príliš rušivým vzorom. Ak teda zvolíte vzorované oblečenie, skúste zvoliť jednoduchšie farebné pančuchy, aby ste zachovali rovnováhu a naopak.

Kontrast s farebnými topánkami

Farebné pančušky môžete skombinovať s farebnými topánkami. Tento kontrast vytvorí zaujímavý a nevšedný vzhľad. Dôležité je udržať zvyšok outfitu jednoduchý a neutrálny, aby farby na nohách vynikli.

Decentnejší bordó odtieň

Ak vám však príde červená ako príliš rušivá, môžete vyskušať decentješiu alternatívu. Bordó. Je vhodná aj do kancelárskeho prostredia a skvele funguje so šedou, bielou, čiernou i hnedou.

Za každých okolností však zvážte typ podujatia alebo príležitosti, na ktorú sa pripravujete a prispôsobte tomu výber farebných pančušiek. Na formálnejšie udalosti vyberte decentnejšie odtiene, zatiaľ čo na neformálne príležitosti môžete byť vo farebných kombináciách odvážnejšie a kreatívnejšie.

Zdroj fotografií: Pinterest, Instagram, Hogl, Zalando

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *