Joga pre lepší život

Joga pre lepší život pre začiatočníkov

Som veľký milovník jogy

Vlastne si svoj život bez jogy už ani nedokážem predstaviť. Ak sa mám vrátiť o šesť rokov späť a povedať, čo ma k joge priviedlo bolo to, že som ju vždy chcela skúsiť. Ale aj to, že ma „príšerne“ bolel chrbát z toho ako sa hrbím pri počítači. Cvičiť jogu som začala taktiež  preto, lebo som chcela vylepšiť svoju postavu.

joga v bratislave pre bolavý chrbát
joga v bratislave

Joga sa mi páči práve preto, že vás učí byť tu a teraz, ale tiež rešpektovať možnosti a hranice vášho tela.

Nie je o pretekaní a porovnávaní sa s inými ale o ceste. Ceste k vášmu telu a skúmaní, aké sú jeho možnosti. Než som si však našla to „pravé orechové“ prešla som dlhšiu cestu. Začala som wellnes jogou, vyskúšala joga-pilates, ashtanga jogu a skončila som pri power joge.

cvicenie jogy v bratislave
joga pre lepsi zivot bratislava

Zo všetkých ma zaujala power joga práve preto najviac, lebo jej základný princíp spočíva v dynamickom opakovaní jogových pozícií, ktoré nasledujú za sebou v logickom slede. Pri jej cvičení kombinujete silu a natiahnutie, posilňujete a striedate strečingové, rehabilitačné a relaxačné metódy.

Power joga odbúrava stres a napätie

Pomáha vám eliminovať bolesti chrbtice, vyrovnáva svalové dysbalancie, zlepšuje schopnosť sústrediť sa, obnovuje fyzické a psychické zdravie ale hlavne krásne formuje a zoštíhľuje telo najmä problémové partie.

joga pre lepsi zivot

Ak ste si doteraz mysleli, že joga je nuda, v Yogo (tam chodím niekoľko rokov cvičiť jogu ja) vás zaručene presvedčia o opaku. Po odcvičení jednej hodiny Be Sexy  z vás bude liať ako z krhly. To vám garantujem ? .

Po tom, čo som sa naučila základy power jogy na základom kurzovom programe (určite ho nevynechávajte ak ste power jogu ešte nikdy necvičili) som si cielene vyberala práve tento kurz.

Veď ktorá žena by nechcela mať pekné, štíhle a vyformované telo.

power joga pre lepsi zivot

Be sexy je kurzový program dynamickej power jogy zameraný na rýchly boj s podkožným tukom, vysokým krvným tlakom, nahromadeným stresom, bolesťami krku, chrbta, krížov, kĺbov ale hlavne je zameraný na vyformovanie postavy najmä problémových partií brucho, zadok, stehná.

Určite ho doporučujem každému, kto si chce zlepšiť postavu, ale aj odbúrať stres, či naučiť sa relaxovať a trochu vypnúť. Naučiť sa byť sám zo sebou, utíšiť svoju myseľ a nevenovať myšlienkam žiadnu pozornosť je naozaj ťažký proces. Spolu so správnym dýchaním to považujem za najťažšiu časť jogy.  Aspoň ja to tak mám.

joga pre zivot

Techniku za pomoci skúsených akreditovaných inštruktorov zvládnete hravo, aj to dýchanie.

joga yogo bratislava cvicenie

No myseľ sa mne utišuje veľmi ťažko. Akosi neviem vypnúť a odísť preč zo svojej hlavy. Spolu so svojou inštruktorkou Kristí (môžete ju vidieť tu na fotkách) sa na tom však teraz snažíme pracovať.  Ste na tom rovnako, či zdá sa vám to povedomé?

Určite je nás mnoho. Dovolím si napísať, že je to problém dnešnej rýchlej doby. A práve preto by sme si mali nájsť čas minimálne hodinku na to, aby sme zastavili. Veď krátka meditácia a pohyb je najviac, čo pre svoju myseľ a telo môžeme v prítomnej chvíli urobiť.  A som si istá, že sa nám za to naše telo pozitívne odvďačí.

Oblečenie: Björn Borg

Štúdio: YoGO BA Ružinov

Foto: Miroslav Filip

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *