Účinné formovanie postavy

Účinné formovanie postavy

Väčšina ľudí má v zimnom období tendenciu lenivieť. Skoro sa stmieva a keď sa k tomu pridá nepriaznivé počasie sme jednoducho radšej doma.

Prirodzene v zime inklinujeme k chodeniu do kina, rôznych kaviarní a samozrejme česť výnimkám, jediný pohyb, ktorý vykonávame je v nákupných centrách keď naháňame vianočné darčeky a to nám určite nezabezpečí účinné formovanie postavy.

Nuž a keď sa k tomu pridajú Vianoce a vianočné sviatky, tony jedla, ktoré jeme aj keď už vlastne nevládzeme, sa nám premietnu do zvýšenej hmotnosti a k pocitom následnej nespokojnosti.

Nie som žiadna výnimka. Aj keď nebojujem s kilami na váhe, skôr ma ničí pocit, ako ma v zimnom období bolí celé telo. Navyše prevrátený biorytmus sa radikálne podpisuje na mojej nálade a ja sa ocitám v kolotoči pretrvávajúcej únavy. Po deviatich dňoch bez slnka, ktoré sme teraz aktuálne na Slovensku mali, som si povedala stop.

V lete som sa cítila skvele a aj panujúce vysoké teploty som vďaka pohybu prekonala bez toho, aby ma zásadnejšie ovplyvnili. Nie som typ, ktorý by na váhe priberal v zimnom období. Práve naopak „kilečká sa na mňa lepia“ v lete. Tak nejako mi  v lete chutí viac.

Aj to bol jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa v lete (teda začiatkom augusta) rozhodla dať svoje telo poriadne do formy a zamerať sa na účinné formovanie postavy. Nemám rada „fitka“.

Milujem malé miesta s atmosférou a hlavne kde nemám pocit, že ma niekto „okukuje“.

Aj preto som si na cvičenie vybrala nádherné miesto na hradnom kopci.  BOHOBO je boutique wellnes, ktoré je inšpirované bájnym gréckym ostrovom Mykonos.

Je tak krásne zariadené, že sa mi každé ráno chcelo skoro vstávať, formovať si postavu a vychutnať si po cvičení kávu na jeho terase. Táto kombinácia lokality, dizajnu, inovatívnej technológie, ambiente hudby, doplnkov, zdravého jedla naozaj umocňuje dojem, že ste niekde na dovolenke. Máte tu maximálne súkromie a úplne všetko čo k cvičeniu ale i po ňom potrebujete. Vodu dostanete priamo na mieste, nemusíte si nosiť osušky, uteráky ani veci na osobnú hygienu.

Naspäť však k téme účinné formovanie postavy

Nás ženy v prevažnej miere trápi naša postava. A najčastejšie problémové partie brucha, zadku, bokov či stehien. Nehovoriac o tom, že od určitého veku väčšina z nás bojuje zo strašiakom menom celulitída.

BO HO BO (boho-holistic-body) nájdete naozaj inovatívnu technológiu, ktorá radikálne vyformuje vašu postavu.  O infrashape a jeho zázračne rýchlych účinkoch na formovanie postavy som do tej doby čítala len v časopisoch. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som to jednoducho chcela vyskúšať.

Infrashape BO HO BO

Infrashape je ležiaci bicykel, ktorý na vaše „problémové partie“ stehná, zadok, brucho pôsobí za pomoci infračervených lúčov a kolagénových lámp. Zariadenie spája vákuovú masáž pod tlakom s infra svetlom, čím urýchľuje chudnutie a zabezpečuje účinné formovanie postavy. Po celú dobu v ňom ležíte, čiže je maximálne odľahčená vaša chrbtica.

Extrémne rýchlo v ňom spaľujete kalórie a dalo by sa povedať, že odstraňuje nazbieraný tuk a mizne celulitída

Ja som svoje prvé výsledky videla už po troch absolvovaniach tohto cvičenia. Problematické partie, ktoré trápia najmä nás ženy vyformoval úplne nad moje očakávania. Navyše kolagénové lampy, ktoré sú v ňom zabudované prispievajú k omladeniu pokožky. Čo sa mi na infrashape páči je tiež jeho efekt detoxikácie organizmu.

Naše telo je zásobené toxínami z jedla, vzduchu, vody. Nehovoriac o tom, koľko sa toho do nás dostáva aj cez „nekvalitné oblečenie“ a kozmetiku. Keď sa v infrashape naštartuje metabolický proces (vplyvom infra svetla) naše telo zareaguje potením. Počas cvičenia vypotíte naozaj veľa vody a preto by ste počas cvičenia aj po cvičení nemali zabúdať na pitie vody.

Björn Borg Slovensko - Slovakia

Infrashape sľubuje dlhodobý efekt. Možno aj práve preto som rada, že tento článok píšem s odstupom troch mesiacov. Naozaj funguje a docieli účinné formovanie postavy. Môžem vás všetkých ubezpečiť o tom, že nehrozí žiaden „jojo efekt“. Samozrejme neplatí to v prípade, že sa rozhodnete extrémne jesť :).

Infrashape je naozaj vynikajúci na problematické partie no na spevnenie, vyformovanie a zoštíhlenie celého tela sa v BO HO BO nachádza aj najefektívnejší pilates prístroj Reformer Allegro 2. Aj jeho názov mi veľa hovoril najmä z časopisov, keď som čítala rozhovory s rôznymi modelkami či športovcami. Ide o „pojazdnú sedačku“, ktorá je umiestnená v ráme.

Reformer Allegro 2 BO HO BO

Tento stroj sa podieľa na zoštíhlení tela, rozvoji sily, pružnosti a aj rovnováhy. Pravidelným cvičením odstránite svalovú nerovnováhu (skrátené a oslabené svaly), ale taktiež si zlepšíte držanie tela.

Formovanie tela Pilates stroj

Hodiny sú vedené pod dohľadom odbornej inštruktorky, ktorá vám pripraví zostavu priamo na mieru aby ste docielili účinné formovanie postavy.

Fajn na tom všetkom je aj to, že cvičenie na ňom môže byť aj veľmi ľahké ale aj naozaj veľmi náročné. Prekvapivé pre mňa bolo i to, že hoci som si myslela, že cvičím úplne inú partiu tela, cvičila a posilňovala som všade i brucho. Za seba ho môžem naozaj len odporučiť.

Pilates je jedným zo spôsobov, ako získate pevné telo, budete sa cítiť psychicky dobre, zbavíte sa niektorých zdravotných problémov ako je nesprávne držanie tela, bolesti chrbta a precvičíte skrátené a oslabené svalstvo.

Björn Borg - Fitness oblečenie

Vlastne to bol jeden z dôvodov, prečo som sa do BO HO BO vrátila a pravidelne tam cvičím zase. Nie však kvôli postave, ale preto, aby som sa v zime počas týchto chladných a šedivých dní cítila lepšie.Nech už si vyberiete čokoľvek, dôležité je sa hýbať.. Šport je super, dodáva energiu a ničí únavu.  Rozprúdi nám krvný obeh a najmä v ranných hodinách poriadne „nakopne“ do nového dňa. Nehovoriac o pocite spokojnosti, ktorý vás bude sprevádzať.

Športové oblečenie: Björn Borg

Foto: Miroslav Filip

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *