Kde hľadať štýl?

Kde hľadať štýl? No predsa v uliciach a na ľuďoch, ktorí veciam vdýchnu život

Ísť na Fashion Week pre milovníkov módy znamená, že nastal ten pravý čas sa poriadne vyparádiť. Hlavne, ak sa jedná o prehliadkový týždeň v niektorej zo svetových metropol. Ocitnúť sa v New Yorku, Londýne, Miláne či Paríži je sen hádam každého, kto módu vníma na vyššej úrovni. Vidieť najnovšie kolekcie módnych návrhárov a značiek v perfektnom priestore, s hudbou v dokonalom osvetlení v každom z prítomných vyvoláva zimomriavky.

Fashion Week je však o biznise a je považovaný za najdôležitejší nástroj módneho marketingu. Počas týchto dní prichádzajú obchodníci a novinári z celého sveta, aby obchodovali a získali zaručené informácie o módnych novinkách a trendoch. Kto sa v móde trošku orientuje, ten vie, že módne trendy určujú ľudia, ktorí sedia na prehliadkach v prvých radách. Sú to módni redaktori, editori a hlavne ľudia, čo majú extrémne vyvinutý cit, možno intuíciu pre módu, a svojim výberom rozhodnú o tom, čo bude trendom na tú danú sezónu.

Trendy sú však trendy, ale kde hľadať štýl? No predsa v uliciach! A na ľuďoch, ktorí veciam svojim individuálnym štýlom a spôsobom kombinovania vdýchnu život. Kúsky a doplnky skombinované tak, aby vznikol nový originál, ušitý im na mieru.

A práve týždne módy dávajú priestor týmto štýlovým ľuďom sa odprezentovať v plnej paráde. Málokto vie, že väčšina týchto ľudí pozvánku na prehliadku vlastne ani nemá. V perfektne vyladených outfitoch ich uvidíte cielene postávať na presne vybraných miestach, len, aby ich zahliadlo oko objektívu. A vďaka neskutočnému citu pre fotografiu a oku talentovanej fotografky Jarky Črepovej vám ich teraz môžem exkluzívne ukázať. Nech sa páči, London Fashion Week – street style:

Foto: Jarka Črepová

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *