La garçonne

Obliecť sa ako chlapec. To je podstatou štýlu La Garçonne, ktorý sa stal trendom od čias Marlen Dietrich. Jeho zakladateľkou sa však stala legendárna Coco Chanel. Je jedným z tých, ktorý si môžete obliecť bez ohľadu na to, čo sa práve nosí a vždy budete “in”.

Pri tomto štýle je však dôležié, aby ste v ňom zachovali aspoň jeden ženský atribút

Či už pôjde o topánky na vysokom podpätku, červený rúž alebo kabelku.

K noseniu pánskeho štýlu sú predurčené ženy rovnejších tvarov – s menšími prsiami, útlymi bokmi, štíhlymi dlhšími nohami, širokými alebo hranatými ramenani. Saká v pánskom štýle, košele, rovné strihy nohavíc, to všetko na týchto postavách vyzerá výborne. No správne zvolenými strihmi  a ladením môže i žena s iným typom postavy takýto štýl nosiť a byť k nej milosrdný.

Tak napríklad nikdy neurobíte chybu s oversized kabátom v pánskom štýle. Pod taký kabát schováte čokoľvek 😉 Od super skinny, boyfriend či zvonových jeansov až po večerné šaty.

Skvelo funguje i opačný postup – ak napríklad zvolíte romantické šaty, obujete si topánky na vysokom podpätku a jednoducho nasadíte na hlavu pánsky klobúk.

Je taktiež dôležité si uvedomiť, že sa nemusíte do pánskeho štýlu obliecť celá. Niekedy stačí iba jeden zvolený prvok: vesta, pánska košeľa či sako alebo také tráky.

5 zostavených lookov prikladám pre inšpiráciu ako s ním viete pracovať na bežné nosenie alebo do práce.

la garconne

Kabát a nohavice SET; tričko Marks&Spencer; kabelka Chloé; hodinky Daniel Wellington, okuliare Dolce Gabbana, topánky Zara

Kabát a rolák SET; nohavice a topánky Zara; kabelka Furla; spodné prádlo Maison Maybe; náušnice Dior

Jeansy H&M; topánky Zara, kabát a pulóver SET, hodinky Liu Jo Luxury

Pulóver a nohavice SET; pánska košeľa H&M; kožená podprsenka Maison Maybe; hodinky Marc Jacobs; kabelka Fendy; okuliare Dior; tenisky Tikoki.sk

Tričko Zara; sukňa SET; spodná bielizeň Maison Maybe; prstene Pandora; hodinky Liu Jo Luxury; topánky H&M

Zdroj fotografií: @pinterest.com

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *