7 základných druhov topánok pre kvalitný topánkovník

Poznáte výrok od Iris Apfel, že „keď budete mať dobrý účes a krásne topánky prejde Vám čokoľvek“?

Topánky sú v rámci celkového stylingu považované za najdôležitejší doplnok. Je to preto, že aj obyčajný pár topánok môže zmeniť celý náš výzor. Nemusíte ich mať doma plný topánkovník, stačí, ak si zaobstaráte len zopár základných kusov. „Pamätajte, že je lepšie mať jeden pár skutočne nádherných topánok, ako plnú izbu harabúrd“ povedala francúzska módna ikona Ines de la Fressangeová.

Ktoré to však sú?

Lodičky

Jeden pár klasických lodičiek na podpätku vám vydrží celý život. Oplatí sa investovať do toho najlepšieho čo si môžete dovoliť. Tvary sa menia, špičky môžu byť niekedy oblé, inokedy špicaté, ale ak si vyberiete klasický dizajn, určite sa tak skoro nemusíte obzerať po modernejších. K základným farbám patria čierne alebo béžové, ktoré krásne predlžujú nohy.

Lodičky

Ako nosiť lodičky

Mokasínky

Pánske mokasínky tu vždy boli a budú. Pozor však na ich kombinovanie. Vyhýbajte sa skladaným sukniam, aby ste nepôsobili ako školáčka. Najlepšie vyznejú pri nohaviciach či jeansoch po členky. 

Mokasínky

Balerínky

Niekým milované inými nenávidené. Buď ich milujte alebo ich nenosíte vôbec. Pravou však zostáva, že na rýchle presúvanie a chodenie sú nesmierne praktické. V dnešnej dobe existujú balerínky na každú príležitosť (dennú i večernú) a viete ich kombinovať hádam ku všetkému. Či už nohaviciam alebo šatám. 

Balerínky

Ako nosiť balerínky

Sandálky nízke alebo vysoké

Bez nich nedokážete prežiť leto. Nič lepšie k šatám a sukniam hádam ani nepoznám. Pri výbere by ste mali zohľadniť, ako vám ktoré sedia na nohách a aby vám čo najviac lichotili. 

Sandálky

Ako nosiť sandálky

Členkové topánky

Sú najlepšie v prechodných obdobiach. Je len na vás, či si vyberiete tie na vysokom alebo nízkom podpätku. Jednoznačne odporúčam investovať do tých kožených. Krásne dopĺňajú všetky nohavicové a jeansové outifty no pri pekných nohách zažiaria i pri sukniach či šatách. 

Členkové topánky

Tenisky

Sa za posledné obdobie dostali na absolútne výslnie a etablovali sa do topánovníkov nás všetkých. Už to nie je len športová obuv. Dnes im právom patrí miesto v našich skriniach. Nosia sa k šatám, sukniam, jeansom, nohaviciam, no hádam úplne ku všetkému.

Tenisky

Ako nosiť tenisky

Jazdecké čižmy

Sú zimným ekvivalentom balerín. K sukni, šatám, krátkym nohaviciam s pančuchami ak máte menej ako štyridsať. Či už sú čierne alebo hnedé najlepšie sú také, ktoré vyzerajú ako ozajstné jazdecké čižmy. 

Jazdecké čižmy

Zdroj fotografií: @pinterest.com

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *