Pohodlne, prakticky a pekne na víkend

Ako sa obliecť pohodlne na víkend? Inšpirácie na víkendové outfity

Víkend. Kto by ho nemiloval, však? Tešíme sa naň všetci a utečie rýchlo ako voda. Neviem ako u vás, ale u mňa je sobota najskôr nákupná (žiaľ nemyslím nákupy oblečenia, ale skôr potravín)  a až potom oddychová. Alebo keď nie oddychová, tak cestovateľská lebo niekam vyrážam. A keď nie mimo Bratislavy, tak minimálne niekam do centra mesta.  Počas oboch víkendových dní najčastejšie siaham po overených veciach, o ktorých viem, že sa v nich cítim dobre.

Moja chuť experimentovať a kombinovať veci je minimálna a outfit na víkend musí jednoznačne spĺňať tri P – pohodlné, praktické, pekné.

Kaviareň Pán Králíček priestor vonku terasa

K pohodliu určite patria veci z denimu, topánky na nízkom podpätku, široké nohavice, mikiny, voľné košele, svetre a v zime hrubé roláky a hrubá veľká „páperka“, pod ktorú schováte hádam úplne všetko.  Ak vám predsa len viac záleží na tom, ako vyzeráte a túžite byť „iná“ ,možno vám padnú vhod tieto inšpirácie na kombinácie:

Veľká dlhá páperová bunda je naozaj veľmi praktická vec. Všetko schová. No v meste nie je vôbec k zahodeniu i tenšia páperová bunda do pol pása. Zima vám  určite nebude, ak pod bundu oblečiete rolák a na páperovú bundu ešte navrstvíte i koženú bundu. Potom už len stačia obľúbené džínsy a čižmy ku kolenám. Výhoda vrstvenia tkvie v tom, že pri viac tenkých vrstvách určite nebudete pôsobiť ako „spacák“ 🙂 a koženou bundou docielite mestský ležérny trendy look.

Aby vám vonku nebola teraz v zime naozaj zima, skúste popozerať, či aktuálne vo výpredajoch nenájdete kabát z ovčej kožušiny. Jedná sa o nadčasový kus, ktorý má vo vašej skrini veľký potenciál.  A to nie len na jednu zimu. Potom už len stačí pekný veľký sveter, džínsy a čižmy s kožušinou. A ak by niekomu bola predsa len ešte zima, vyskúšajte ho nakombinovať s rifľovou bundou.

Ak jazdíte autom  a najčastejšie vystupujete v garážach, postačia vám dlhé hrubé svetre na spôsob kabáta či trojštvrťový blejzer,  pod ktorý oblečiete veľký sveter alebo postačí i zaujímavá  mikina. Veľmi aktuálna je napríklad tá s kapucňou alebo s popísanými šnúrkami.

Nikdy nezabúdajte na silu doplnkov

Aj obyčajnému  jednoduchému outfitu vdýchnete život buď výrazne nápadnou topánkou alebo zaujímavou pašímou.

Pán Králíček kaviareň Monika Filipová

Pán Králíček priestor Monika Filipová

káva Pán Králíček fashion blog

Topánky: Stradivarius, dlhý sveter: Zara, džínsy: Zara, rolák: Wmoto

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *