Prečo v móde experimentovať

Prečo v móde experimentovať

Tento blogový príspevok by som rada venovala všetkým tým veciam, ktoré my ženy v obchode dopredu „zatratíme“ ešte pred tým ako ich vôbec vyskúšame.

Myslím, že to všetky veľmi dobre poznáme. Situácia, že prídeme do obchodu a vidíme vôkol seba veľa  vecí na oblečenie. Aj vieme, čo sa nosí.  Vieme, čo  je in a trendy, ale akosi máme zábrany si niečo, čo je nové a mimo našej bežnej odevnej rutiny vyskúšať.

Veľa krát odsúdime vec na vešiaku bez toho, aby sme jej vôbec dali šancu.

Povieme si, veď načo. V tomto mám aj tak veľký zadok, skracuje mi to nohy alebo si len jednoducho povieme, toto sa mi vôbec nebude hodiť. Alebo ak si aj niečo vyskúšame a prvý pokus je neúspešný odradí nás to natoľko, že zase nemáme chuť v móde experimentovať.

Jednou z najväčších chýb, ktoré robíme, je to, že málo experimentujeme. Nehľadáme a málo objavujeme, že čo sa nám vlastne naozaj hodí.

A práve preto uviazneme v odevnom stereotype. V šatníkoch sa nám hromadia veci, ktoré tam vlastne sú stále, kupujeme ich  dookola,  len v trochu iných farbách.

Móda je hra a mala by nás baviť. Pravda, nie všetci na to máme predpoklady a nie každého nakupovanie baví. Nuž ale akonáhle pocítime frustráciu z vecí, ktoré v šatníku máme alebo ak máte pocit, že nosíte stále dookola to isté je fajn, keď budete mať najbližšie chuť, čas a náladu zájsť do obchodu a vyskúšať si niečo takpovediac „z iného súdku“

U mňa je živým príkladom táto safari sukňa v pieskovej farbe

Svojim dizajnom si ma úplne získala. Keď som ju prvý raz videla na instagramovom profile Marella Bratislava,  ihneď som bežala do predajne. Lenže,  na moje nemilé prekvapenie mi prišla sukňa pridlhá.  V hlave mi začalo behať: „ je dlhá, ty predsa nosíš len krátke sukne, dlhé v žiadnom prípade, tie ti nesvedčia“. Možno to bolo tým, že som mala chuť a čas a možno tak trochu i preto, že sa mi tá sukňa fakt páčila, vhupla som do kabínky a sukňu si skúsila. Najprv som váhala, ale potom som sa postavila na špičky a zistila, že zo správnymi topánkami bude perfektná.

Prečo v móde experimentovať

Safari sukňa Marella

Safari sukňa Marella - prečo v móde experimentovať

Výsledkom je sukňa, ktorá je nielen skvelo kombinovateľná ale vďaka svojmu dizajnu aj nadčasová. Nie som fanúšikom nakupovania s kamarátkou, takisto veľmi nepočúvam, čo pani predavačky hovoria, ale je fajn dať na názor človeka, ktorý vás dobre pozná a vy v neho máte dôveru. Pre mňa je to napríklad môj manžel ale pre vás to môže byť napríklad dobrá kamarátka, ktorá sa v móde vyzná.

Skúšajte veľa a nenechajte sa pri prvom neúspešnom pokuse odradiť. Výsledkom môže byť vec, ktorá vám neskutočne pristane, vy sa v nej budete cítiť skvele a ako bonus ešte dostanete i zopár milých komplimentov.

experimentovanie v móde

Sukňa Marella Bratislava

Dôležité je sa ale aj prekonať,  pretože ďalším kameňom úrazu je chýbajúca odvaha na oblečenie si takéhoto úlovku.  Veľa krát vyčkávame a k veci si ako keby  hľadáme cestu. Je prirodzené, že s oblečením váhate. Ak nie ste práve módny maniak, ktorý rád experimentuje je namieste nechať si na oblečenie danej veci čas. No nemalo by to trvať príliš dlho. Doba dvoch týždňov je dalo by sa povedať „tak akurát“.

Monika Filipová stylista

Sukňa: Marella Bratislava, tričko: Slowatch, prútený košík: Zara, okuliare: Stradivarius, topánky: Marni pre H&M

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *