Starostlivosť o pleť v lete

Aké prípravky a v akom poradí používať počas letných dní?

Vždy som mala veľmi blízko k písaniu článkov o kráse. Málo kto vie, že jedno obdobie som sa im i aktívne venovala. Prestala som, no nie však preto, že by ma to  prestalo baviť. Skrátka ako to v živote býva, niekedy si jednoducho nevyberiete. Život mi však ukázal inú cestu. Z písania o móde a kráse som sa vrhla do stylingu, ktorý ma odjakživa priťahoval. Čím viac sa  stylingu a osobnému módnemu poradenstvu venujem, tým viac cítim, že ani u mňa na blogu „krásu“ jednoducho nemôžem vynechať.

Prečo? Jednoducho preto, lebo by chýbala harmónia. Sú to ako dve spojené nádoby, ktoré by mali byť vyvážené. Nedá sa byť krásne oblečená a zároveň neupravená, so zanedbanou pleťou, či mastnými vlasmi.

Foto: Petra Klačková

Ako skoro každú  ženu ma vždy zaujímalo, ako sa správne starať o svoju pleť. Hoci ma nikdy netrápila problematická pleť, bojovala som s opačným problémom. So suchou až dehydrovanou pleťou. A verte mi, to vôbec nie je žiadna sranda, hlavne v prípade, keď často používate mimiku. Na tvári sa vám celkom skoro vrásky objavia. Samozrejme úplne najväčší „zaberák“ je zima a leto. Slnko, suchý a teplý vzduch, klimatizácie patria k najagresívnejším stresovým faktorom vonkajšieho prostredia. Zima už je za nami a pred nami leto. Viete ono i so starostlivosťou o pleť je to ako s naším obliekaním. V zime sa obliekate viac a potrebujete toho viac, rovnako ako vaša pleť. Naopak práve v lete sa obliekate skoro minimálne a takisto vaša pleť potrebujete odľahčiť.

Aké sú teda základné kroky v starostlivosti každej pleti v lete?

  1. Hygiena – prvým základným krokom je ČISTENIE pleti. Ako aj s postavou to máme každá inak a potrebujeme na krátke nohy, širšie boky či maskovanie silnejších paží iné strihy oblečenia, tak i pokožku máme každá úplne inú. To čo jednej sedí, inej nesedí vôbec. Je to o hľadaní tej správnej značky a produktu. Pri mastnejšom type pokožky voľte skôr micelárne vody, pri tom suchšom čistiace mlieka. Micelárna voda, či odličovacie mlieko, prípadne gél však určite nestačia. Nezabúdajte na tonikum. Ja som ho kedysi vôbec nepoužívala – no rada sa pýtam a vzdelávam, a po konzultácii s odborníčkou Lenkou 🙂 ,som ho zaradila do používania. Osvieži pleť, zbaví ju mastnoty, vyrovná jej pH, zregeneruje, dodá pleti látky, ktoré viažu vlhkosť a hlavne pripraví pleť na „prijatie“ ďalšieho produktu napr. séra. Čo je veľmi dôležité, nikdy ho neoplachujte! Aj pri tonikum platí, aby ste si vybrali také, ktoré je určené pre váš typ pleti, a ktoré vám „sedí“.
  2. Najdôležitejším krokom v rámci letnej starostlivosti o pokožku je správna slnečná ochrana v podobe ochranného pleťového mlieka . Ja používam SPF 50+. Tieto mlieka by mali mať ľahkú a nemastnú textúru, aby ste pleť príliš nezaťažili. Majte na pamäti, že pleťové mlieka dodávajú potrebnú hydratáciu a zabraňujú vzniku pigmentových škvŕn.
  3. Ruka v ruke so slnečnou ochranou ide aj následná regenerácia pokožky, ktorú by sme si mali dopriať po každom dlhšom pobyte na slnku. Masky sú veľké pomocníčky a po ich použití ich účinok v podobe hydratácie a spevnenia na tvári vidím okamžite, ako ich dám dolu.

Pri používaní viacerých produktov pre mňa bolo vždy veľkou neznámou, v akom poradí by sa mali používať. Skonzultované a zistené, poradie nanášania produktov ráno je nasledovné: tonikum, sérum (ak potrebujete) krém a pleťové mlieko s ochranou. V prípade, že je vaša pokožka mastnejšia či problematická, krém určite nevynechávajte. V obchodoch hľadajte také, ktoré pokožku zmatnia.

Od mladosti ma v časopisoch najviac bavili rubriky, kde rôzne ženy prezrádzali produkty, ktoré najradšej používali. Či to bola dekoratívna kozmetika alebo produkty bežnej starostlivosti. Nie jeden som vyskúšala. Niečo sa osvedčilo a niečo zase nie. Na veľmi dlhé obdobie som si  našla kozmetiku, ktorá mi naozaj vyhovovala. No to, čo bolo dobré kedysi ,mi už nevyhovuje a keďže sa pokožka zase zmenila, bola som nútená hľadať ďalej. Na moje prekvapenie si moju pleť získala kozmetika, ktorá nerobí skoro žiadnu „masovú“ reklamu. Našla si ma sama, svojimi  minimalistickými bielo – červenými obalmi v lekárni. Na slovenskom trhu nie je dlho, dostanete ju len v niektorých predajniach, ale už niekoľko rokov sa predáva v 47 krajinách. Švajčiarska kvalita pre mňa bola dostatočne veľká záruka, aby som vyskúšala skoro celý rad a musím úprimne povedať, že som z nej úplne nadšená.

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Jeden komentár

  • […] Pavidelným čistením a výživou sa vám isto vaša tvár poďakuje tým, že celú zimu budete krásne vyzerať.   Ruka v ruke so správne nastavenou starostlivosťou o pleť však ide i správna životospráva.  Pitie čistej vody, prípadne neochuteného čaju, strava bohatá na vitamíny a minerály no hlavne dostatok pohybu a spánku by ste mali mať nielen počas zimného obdobia. A ak by vás zaujímalo ako sa starať o pleť v lete tak si môžte prečítať v tomto blogovom príspevku. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *