Vybudujte si kvalitný základ šatníka

Vybudujte si kvalitný základ šatníka, s ktorým sa vám nestane, že by ste nemali čo na seba. Ide o desať malých kúziel, ktoré dohromady robia veľké divy. A robia divy, nech si trendy hýbu svetom, ako chcú.

Trenčkot

Trenčkot voľte v neutrálnych farbách ako čierna, sivá, modrá alebo béžová. Keď si túto sezónu kúpite trenčkot v smaragdovo zelenej farbe, ktorá je teraz populárna, nikdy už nebude ašpirovať na základný kúsok vášho šatníka. Dobre tiež zvážte strih. Stávkou na istotu je aj jeden rad gombíkov. Dvojradové môžu opticky rozšíriť. Snažte sa vyvarovať vrecúškam v úrovni pŕs, tu platí, že v príslušnej partii zväčšia objem. Čím jednoduchší strih bude, tým lepšie. Stavte na kvalitu materiálu, ktorý na jednoduchom strihu vynikne najlepšie. Kvalitný základ šatníka by mal jednoznačne obsahovať aj pohodlný trenčkot.

Trenčkot pre kvalitný základ šatníka

Blazer

Dámske sako by malo byť tmavej farby. Opäť z kvalitného, nekrčivého materiálu. Klopy voľte skôr užšie, opticky zužujú postavu. Opäť jednoradové zapínanie. Blazer by vám mal perfektne sadnúť. Vždy by mal niekto posúdiť, ako vám sedí cez ramená a boky. Ako si správne vybrať dámsky blazer sa viac dočítate TU.

Blazer - kvalitný základ šatníka

Malé čierne

Úplne univerzálne šaty pre celý rad príležitostí. Strihov je na výber nespočetné množstvo. Majte na pamäti, že matný materiál zoštíhľuje, lesklý pridá na objeme. Ak majú byť „úzke“, nikdy nesmú absolútne tesne obopínať postavu. Žiadne zárezy od spodnej bielizne nie sú povolené. V mini dĺžke ich nevyužívate pre profesijné situácie, teda nebudú univerzálne. Bez rukávov nebudú lichotiť zrelým ženám, pretože nič tak rýchlo neprezradí vek ako je podpazušie a vnútorné partie rúk. Výstrih do „V“ predĺži, výstrih lodičkový rozšíri ramená, výstrih guľatý väčšinou nič nepokazí, výstrih do štvorca pridá na objeme hornej partie, stojačik skráti krk.

Malé čierne - kvalitný základ šatníka

Tričko

Už dávno nie je doménou športového looku. So sakom, dobre padnúcimi nohavicami, topánkami na podpätku a kvalitnou kabelkou tvorí štvorlístok nesmrteľného ženského mestského vzhľadu. Vyvarujte sa nákupu tričiek s výraznou potlačou. Momentálne treba s motívom lebiek či postáv – je to trendová záležitosť a my teraz hovoríme o trochu univerzálnejšom kúsku. Zamerajte sa na materiál. Bavlnené tričko je síce veľmi príjemné, ale neudrží tvar. Prímes pružných vlákien zaistí to, že tričko bude ráno rovnaké ako popoludní.

Biela košeľa

Platí, že musí byť biela a golier dokonalý. Zvážte, či si môžete dovoliť vrecká v úrovni pŕs. Čo si však nemôžete nikdy dovoliť, je otvárajúca sa látka medzi gombíkmi. Je to signál jediného: košela je vám malá a je nutné si kúpiť inú.

Biela košeľa - kvalitný základ šatníka

Kašmírový sveter

Kvalitný základ šatníka je určite založený aj na kašmírovom svetre. Jedná sa o trocha drahšiu položku ale keď sa oň budete dobre starať, vydrží vám celé veky. Je to naozaj veľmi dobrá investícia. Podľa návrhára Michaela Korsa je kašmírový sveter s dlhým rukávom nielen základným kúskom šatníka, ale aj vyjadrením absolútnej elegancie a šik štýlu.

Džíny

Ako pri trenčkote, saku i malých čiernych šatách platí presne to isté. Musia byť dobre padnúce. Vrecká by nemali byť ani príliš vysoko ani príliš nízko položené. Farbu voľte klasickú tmavú alebo svetlú. Zabudnite na výšivky, kamienky alebo prehnanú ozdobnosť.

Džínsy

Tmavé nohavice

Pre kvalitný základ šatníka je veľmi dôležité slovo tmavé. Opäť platí, že matný materiál zoštíhľuje, lesklý pridáva objem. Manžety na nohaviciach vždy skrátia postavu. Ak zvolíte zapínanie na boku, mala by zostať vaša postava symetrická, aj keď je na jednej strane všitý zips. To isté platí pre vrecká, tie sa po stranách nesmú otvárať. Zvážte aj všetky možnosti dĺžky sedu – zvýšený, normálny a znížený pás a tiež šírku nohavíc. Absolútnou klasikou sú cigaretové nohavice alebo nohavice typu s pasom usadeným skutočne v páse a úzkymi pútkami pre elegantný opasok.

Kvalitné topánky

Pokiaľ len trochu môžete, voľte topánky na podpätku. Ale aj balerínky z kvalitného materiálu a kvalitným šitím môžu byť skutočným klenotom. Kvalitná dámska topánka znamená, že nie je obnosená (respektíve bez známok obnosenosti) a v bezchybnom stave. Skôr vám totiž ľudia odpustia oko na pančuche než zašpinenú topánku.

Topánky Chanel

Kvalitná kabelka

Najhorúcejším kandidátom na dokonalú kabelku je takzvaná lady kabelka – model pevného tvaru, s krátkymi uchami, ktoré držíte v ruke. Mala by byť tiež bez akýchkoľvek ozdôb pretože len tak hravo prekleniete všetky trendové vlny. Kvalitná kabelka je neodmysliteľnou súčasťou pre kvalitný základ šatníka.

Kabelka Furla

Zdroj fotografií pre kvalitný základ šatníka: www.zara.com, www.furla.com – predáva CUBE, www.chanel.com, www.chanel.com

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *