Ako nosiť brošne na francúzsky spôsob

Jednoduchosť je kľúčom k pravej elegancii.

Coco Chanel

Legendárna Coco Chanel je inšpiráciou pre nejednu z nás. To ako módu cítila, tvorila a čo o nej hovorila. Jej výrok: „ Ženy myslia na všetky možné farby, ale zabúdajú na neprítomnosť farby. Povedala som, že čierna obsahuje všetko. Biela tiež. Ich krása je absolútna. Je to dokonalá harmónia.“ sa stal inšpiráciou pre jednu z kolekcie Skvost.

Brošne z tejto kolekcie sa nesú v bielych a čiernych farbách v kombinácií so striebornými korálikmi, či bielymi perlami. V jednoduchosti je krása a každá jedna boršnička by dokonale vyzerala pri akomkoľvek čiernom či bielom outfite. Ja som však kolekciu Coco skombinovala s kúskami, ktoré sú pre mňa symbolom francúzskych žien. Siahla som po šatách s dvojradovým zapínaním, ktoré pripomínajú blejzer a sú dozdobené s perlovými gombíkmi. Perly „no nie tie pravé“ v súvislosti s Coco Chanel nespomínam náhodu.

Málo kto vie, že bižutériu vymyslela práve ona, nakoľko ženám chcela dopriať náhradu, za drahé šperky.  Začiatkom dvadsiateho storočia si na Francúzskej riviére „Coco“ obľúbila pruhové tričká a inšpirovala celý svet k pruhovej móde. Ja som siahla po červeno – bielej kombinácii a skombinovala jednoducho s džínsami. Výsledok? Pohodlný a spolu so Skvostom „très chic“ outfit len tak do mesta. Pyžamové kostýmy z ľahkých materiálov túto sezónu nájdete v skrini hádam každej jednej trendy Parížanky. Ja som si vybrala ten s kvetovými motívmi.

Brošňe Skvost na francúzsky štýl brošňa v štýle Chanel ako nosiť brošne Skvost

Brošne nájdete na: www.skvost.co

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *