Jeseň v meste

Aktuálne jesenné trendy, ktoré by Vašej pozornosti určite nemali uniknúť

Leto je už na svojom konci a letné oblečenie vystriedal jesenný tovar. Ponuka v obchodoch je naozaj veľká a rozmanitá. Ak pri výbere nechcete stúpiť, takpovediac, vedľa a máte v pláne oživiť Váš šatník o pár trendových alebo základných kúskov v správnych farbách, v nasledujúcich riadkoch sa dozviete viac.

V spolupráci s módnou značkou Marks and Spencer Vám prinášam aktuálne jesenné trendy, ktoré by Vašej pozornosti určite nemali uniknúť. 

Klobúk stále trendy

Ak ste si mysleli, že po dvoch sezónach sa táto pokrývka hlavy už nevráti, opak je pravdou. Klobúky, najmä tie v pánskom štýle, sa stále nosia. Pri výbere je však tento rok dôležitá práve jeho farba. Klasické neutrálne farby ako čierna, šedá či hnedá nahrádza farba červená, červená s odleskom dohneda, tehlová, modrá, petrolejová, vojensky zelená alebo vínová. 

Marks & Spencer jeseň outfit

Nové dĺžky

Voľné nohavice, siahajúce do pol lýtok, takzvané „Culottes“ sa nevytratia ani počas jesene.

Ich výhodou je jednoduchá kombinácia.  Vyniknú s košeľou, blúzkou, rolákom či s väčším svetrom. Je už na Vás, či k ním zvolíte balerínky na šnurovanie, tenisky alebo členkové topánky.

Marks & Spencer jeseň outfit Marks & Spencer jeseň nohavice

Pánska silueta

Dalo by sa povedať, že pánsky štýl nevyjde z módy nikdy a zaradil sa aj medzi aktuálne jesenné trendy.

Túto sezónu je jeho vplyv naozaj silný. Mokasínky, klobúky, pánske košele dopĺňa pánsky oblek so širokými nohavicami. Štýl, ktorý sa stal trendom za čias Marlen Dietrich je opäť späť. Pri tomto štýle je však dôležité, aby ste v ňom zachovali aspoň jeden ženský atribút. Či už pôjde o topánky na vysokom podpätku, červený rúž alebo kabelku. 

K noseniu pánskeho štýlu sú predurčené ženy rovnejších tvarov, ale správne zvolenými strihmi  a ladením môže i žena s iným typom postavy takýto štýl nosiť.

Zamat ako materiál číslo jeden

Retrospektívu módy a módnych trendov potvrdzuje i návrat zamatu. Pre jeho vznešenosť a luxusnosť je dokonalým materiálom najmä na večerné alebo slávnostné príležitosti.  Nosí sa na  spomínaných pánskych kostýmoch, topoch či splývavých šatách – najlepšie v sýtych odtieňoch drahých kameňov

Marks & Spencer nohavicový kostím

Mestský look

Ak potrebujete skĺbiť pohodlie so štýlom, jednoznačne siahnite po oversized svetri, ktorý bude vyzerať ako o číslo väčší. Spolu s bielou pánskou košeľou a rafinovaným rázporkom s čipkou budete v meste neprehliadnuteľná.

Marks & Spencer jeseň sveter

Nebojte sa vrstvenia

Ak je vonku zima, neznamená to, že musíte ihneď vyťahovať zimnú bundu či kožuch. Skúste to s vrstvením. Zaujímavé a originálne kombinácie môžete vytvárať zo základných kusov oblečenia ako napríklad šaty, trench coat a kabát.

Marks & Spencer jeseň krátky kabát

Foto: Alex Kinova Photography

Model: Veronika V – MiX Model management

Make-up: Martina Krupčíková Make-up

Styling a text: Monika Majcherová alias Jmpmonique

Použité oblečenie: Marks and Spencer

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *