Pokožka tela v lete

Pokožka tela v lete

O naše tváre sa pravidelne staráme. Odličujeme ich, krémujeme, aplikujeme masky, nanášame séra proti vráskam či krémiky okolo očí. Ale čo zvyšná časť tela?

Podľa výskumov väčšina žien zanedbáva starostlivosť o krk aj dekolt, ktoré vek spolu s rukami najviac prezradia.

A ako je to potom s pokožkou celého tela?

Osobne si myslím, že krásna a hladká pokožka k žene patrí.

Leto  je práve to obdobie v roku, kedy pokožku tela ukazujeme najviac. Nosíme šaty či sukne a odhaľujeme ramená, chrbát a z veľkej časti aj nohy.

Hladká a vyživená pokožka je pre mňa symbolom zdravia a mladosti

Klimatizácia, silné slnečné žiarenie ale aj alkohol sú faktory, ktoré našu pleť extrémne dehydrujú. A ak chceme mať pokožku tela v lete krásne vyživenú ale aj opálenú, mali by sme jej nastaviť tú správnu starostlivosť.

Začnite peelingom

Veľa žien sa peelingom vyhýba no práve ten je v celkovej starostlivosti ten najdôležitejší.

Peeling je dôležitý pre odstránenie odumretých časti pokožky ale i pre následné rovnomerné opálenie pokožky.

Ja osobne som vyskúšala viaceré, s ktorými mám dobrú skúsenosť. No čoraz častejšie sa stretávam s názormi, že peeling u odborníkov v salóne je vhodnejší nakoľko nie každý typ peelingu je vhodný pre každý typ pokožky. Priznám sa u odborníkov som na tejto procedúre ešte nebola no určite ho chcem v najbližších dňoch vyskúšať, aby som vám svoje pocity z ošetrenia a jeho účinkoch sprostredkovala viac.

Čo je pri peelingoch dôležité vedieť je fakt, že je ideálne ho používať cca. 2 týždne pred plánovanou dovolenkou. Krásne pripraví pokožku na opálenie, zintenzívni ho a zaručí aj jeho dlhšiu trvácnosť.

Ani po dovolenke sa peelingu nebojte. Opálenie vám neodstráni. Melanín je oveľa hlbšie v pokožke a nie na povrchu 😉

Hydratácia a výživa

Samozrejme je veľmi dôležité vyživovať našu pokožku tela počas celého roka a nie len počas leta. Starostlivosť sa nám vráti ako v pozitívnom, tak i v negatívnom. Mala som za sebou obdobie nadmerného slnenia, málo krémovania a žiaľ  musím úprimne povedať, že hydratáciu pleti vraciam len pomaly a veľmi ťažko. Takisto pri krémovaní ma niekedy premáha lenivosť.

No osvedčili sa mi dve veci. Vyberať si prípravky, ktoré ma baví na telo nanášať. Absolútne mi musí vyhovovať textúra, konzistencia ale aj vôňa.

Úplne najobľúbenejším produktom je u mňa momentálne karitové maslo od Sothys. Do Sothysu som sa prvý raz dostala pred svadbou, keď som si chcela dopriať niečo špeciálne. Bolo to na odporučenie mojej oveľa staršej kamarátky, ktorá vyzerá tak dobre, že by som išla na kraj sveta za tým, čo by mi odporučila. Ako som spomínala moja pokožka je dosť suchá. Toto bambucké maslo intenzívne vyživuje, zjemňuje pleť, obnovuje komfort a pocit pohody pokožky a najmä ma baví jeho aplikácia. Najprv ho musíte v dlaniach dobre rozohriať a jeho tuhá textúra sa zmení na kráse voňavý olej.

Pre rýchlu aplikáciu keď sa musím zo sprchy chytro ponáhľať sa mi zase osvedčil suchý olej, ktorý sa ľahko vstrebáva a nezanecháva lesklý vzhľad pokožky. Ako aj karitové maslo vonia po púčikoch čerešne a lotosovom kvete.

Tip na záver: Telové oleje, je ideálne emulgovať hneď s vodou po sprche, netreba sa utierať uterákom, aby sa pokožka zbytočne nedráždila.

Foto:Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

2 komentáre

    • ahoj Mirka. Na základe osobných skúseností musím povedať, že každá žena by si zaslúžila sa odmeniť v tomto salóne a absolvovať nejakú tú procedúru. A ak nie procedúru (aj keď tie sú úplne TOP) tak minimálne dopriať si radosť v podobe domácej starostlivosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *