Kam s nenoseným oblečením

zelené šaty Reserved

Len veľmi málo krát som zažila vo svojom živote pocit, že by sa mi v obchodoch nič nepáčilo

Práve naopak. Krásne veci vidím všade vôkol seba. S príchodom fast fashion značiek sa mi žije ešte oveľa ťažšie.  Nové kolekcie produkujú každý druhý týždeň a veľa krát sa mi stáva, že keď som na nákupoch s klientom či riešim nejaký stylistický projekt, vždy si pre seba niečo kúpim. Samozrejme, že vždy je to spojené s pocitom, že presne toto potrebujem lebo je to „in“ a „trendy“, v aktuálnej farbe či strihu. Príkladom sú i tieto zelené šaty, ktoré keď som videla v obchode, okamžite som zatúžila ich mať. A nie len šaty, ale  i topánky a okuliare. Volám to „stylistická diagnóza“ ?  všetko hneď kombinujem.  Samozrejme moje blogovanie to všetko ešte viac umocňuje. Bloger je „trendsetter“. Nositeľ trendov. A kto iný by vám cez seba a svoj štýl mal ukázať to, čo aktuálne letí. Ja to robím veľmi rada. Vlastne si svoj život bez toho ani neviem predstaviť.  Napĺňa ma pocit, že niečo z môjho výberu vás inšpiruje k tomu, aby ste aj vy daný trend vyskúšali, či dokonca si kúpili napríklad rovnaké šaty.

čo robiť s nenoseným oblečením

čo robiť s nenoseným oblečením Bratislava

Lenže, má to i druhú stranu mince. Preplnené skrine a skoro nenosené oblečenie.  Už v minulom blogovom príspevku o udržateľnej móde z HM ( môžete si prečítať tu) som písala, že moje nákupné správanie sa mení. Začínam viac premýšľať, no i tak vo fast fashion značkách nakupujem stále. Rada totiž miešam návrhárske, nadčasové alebo vintage oblečenie  s niečím, čo kraľuje v najnovšej kolekcii práve týchto značiek. Je to ako keby súčasť môjho štýlu (o tajomstve môjho štýlu si môžete prečítať viac tu). Lenže, tak rýchlo ako  sa tieto veci vyrábajú a do mojej skrine pribúdajú (česť výnimkám, ktoré tam mám stále) tak rýchlo ich i vyraďujem a stávajú sa nenoseným oblečením (o tom ako si vyupratovať v skrini si môžete prečítať tu).

Monika Filipová fashion kouč

zelené šaty Reserved

Spôsobov, kam dať vyradené oblečenie je viacero

Mňa momentálne zaujalo prepojenie nákupného centra Aupark s predajňou noseného oblečenia NOSENE. Podľa áut, ktoré denne stoja pred a v nákupných centrách si dovolím tvrdiť, že tam väčšina z nás chodí celkom pravidelne. Keď nie za nákupmi, tak možno kvôli stretnutiam, vybavovačkám či kinu. Nie každému sa chce predaj či darovanie vecí riešiť cez internet.

čo robiť s nenoseným oblečením a ako sa ho zbaviť

ako sa zbaviť nenoseného oblečenia

Preto možno i vy uvítate zberné miesto pre vaše nenosené kúsky zo skrine

Zberné miesto NOSENE nájdete v šatni pod supermarketom TERNO, v zelenej zóne podzemného parkoviska.  Hosteska od vás oblečenie prevezme a následne z neho v NOSENE vyberú kúsky, ktoré buď dajú ďalej do predaja, alebo ich pretvoria na nový model v rámci svojej upcyclovanej kolekcie Renewals by Nosene. Tie nepoužiteľné sa pošlú na recykláciu a vyrobia sa z nich izolačné  materiály či výplne do autosedačiek. Okrem toho, že takto vaše veci zo skrine dostanú bez akejkoľvek veľkej námahy šancu na druhý život, tak vždy časť z predajnej ceny oblečenia, ktorá je uvedená na visačke, putuje ako finančná podpora priamo do občianskeho združenia MyMamy, pomáhajúceho týraným ženám.

Tak čo vy na to, kto ide so mnou triediť skrine? Mám pocit, že zbaviť sa takouto krásnou  formou už nenosených vecí nebolo nikdy také jednoduché.

čo mám robiť s nenoseným oblečením

zelené šaty Reserved

šaty Reserved zelené

Šaty, topánky, okuliare: Reserved, retiazka: Chrysalis predáva Blogerinas, hodinky: Cluse

Foto: Miroslav Filip

 

logo Je m'appelle Monique

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *