5 tipov ako mať pekné vlasy

Mať zdravo vyzerajúce a pekné vlasy je snom nejednej ženy.  Kvalitu vlasov vo veľkej miere ovplyvňuje genetika ale taktiež naša strava. Na starostlivosť o moje vlasy dostávam strašne veľa otázok. No priznám sa, že za tým až také veľké tajomstvo nieje. Čo si však myslím, že je pre pekné vlasy naozaj dôležité som zhrnula do článku, ktorý bude pre vás verím prínosom.

Dobrý kaderník je základ

Mať dobrého kaderníka je životná výhra. Mať totiž istotu v niekom, kto vám odporučí správny strih k vašej tvári a namieša ten správny odtieň farby, tak aby vám  pristal je jedna z vecí “na nezaplatenie”.  

Výber vhodného šampónu

Hovorí sa, že aby sa vlasy nezanášali, mali by sa striedať rôzne značky šampónov. Na trhu existuje neuveriteľné množstvo značiek a nájsť ten správny šampón nie je úplne ľahké. Aby ste si vybrali vhodný šampón, musíte svoje vlasy dobre poznať. Asi najväčším pomocníkom, by aj tu mal byť váš kaderník, ktorý by mal vaše vlasy odborne posúdiť a následne odporučiť šampón určený na váš typ vlasov.

Málo kto vie, že samotný šampón slúži len na vyčistenie vlasov a vlasovej pokožky od prachu,  zvyškov stylingových prípravkov, mazu a potu, ktoré pokožka hlavy produkuje. Dobre umytá  a správne nastavená starostlivosť o vlasovú pokožku vám zaručí krásne vlasy. Pri výbere šampónu je taktiež nesmierne dôležité jeho zloženie. Určite by však nemal obsahovať sulfáty, parabeny, silikony a hexyl. Ja som momentálne nadšená zo značky Maria Nila, ktorá pochádza zo Švédska. (kúpite cez bezvavlasy.sk) Ich produkty sú 100% vegánske, neobsahujú sulfáty ani parabeny a nie sú testované na zvieratách. Každá rada má svoju účinnú látku a komplex na ochranu farby Colour Guard Complex chráni a zachováva farbu vlasov.

Marlies Möller maska na vlasy a kefa na vlasy

Marlies Möller micelle pre-shampoo šampón

Len šampón nestačí, potrebujete kondicionér a masku

Po dôkladnom očistení vlasovej pokožky by mal na rad prísť kondickonér, ktorý vlasom dodá ochranné a pečujúce látky, ktoré vlas obalia a vlasy zostanú hydratované, pružné a budú sa lepšie rozčesávať. Súčasťou celkovej starostlivosti by mala byť aj aplikácia masky. Tá dokáže vlasy skvele zregenerovať ak sú zničené častým fénovaním či slnenčným žiarením. Maska vlasy vyživí do hĺbky a zameria sa na starostlivosť o vlas z vnútra. Aplikácia masky sa odporúča raz týždenne a nanáša sa niekoľko minút na umyté, uterákom vysušené vlasy. Potom sa vlasy znovu oplachujú. Na trhu už existujú bezoplachové masky, ktoré sa nanášajú/ nastriekajú do vlhkých vlasov.

Pekné vlasy - Marlies Möller vlasové prípravky FAN parfuméria

Čo sa masiek na vlasy týka, okrem značky Mária Nila sa mi zapáčili aj tie od Marlies Moller, ktoré dostanete kúpiť vo Fann parfumérie. Jedná sa o luxusnú vlasovú starostlivosť, ktorá bola vyvinutá pre splnenie všetkých individuálnych požiadaviek.

Vlasové masky sú exlixíry, ktoré dokážu zázračne oživiť lámavé či splyhlé vlasy, zregenerujú rozštiepené končeky a suchým vlasom dodajú vlhkosť.

Zdravé a pekné vlasy

Čo je pri šampónoch, kondicionéroch a maskách na vlasy taktiež dôležité povedať je fakt, že odborníci radia kupovať produkty jednej značky.

Marlies Möller kvalitné vlasové prípravky FAN parfumérie

Fénovanie

Našim vlasom najviac škodí horúci vzduch, ktorý ich vysušuje, oslabuje a vo výraznej miere prispieva k rozštiepeným končekom. Ak môžete, fénovaniu sa vyhýbajte alebo ak sa to nedá inak, fénujte chladným vzduchom. 

Kvalitný hrebeň a rozčesávanie

Vlhké vlasy sú veľmi krehké a veľmi náchylné na mechanické poškodenie. Preto by ste ich nemali rozčesávať hrubou silou. Vlasy sa správne rozčesávajú od spodku hore, pramienok po pramienku. Najskôr zamotané končeky a až potom celú dĺžku vlasov. Na rozčesávanie je asi najvhodnejší hrebeň s riedkymi zubami. Značka Marlies Moller ponúka taktiež celý sortiment profesionálnych kief a hrebeňov. Sú  vyrobené z bukového dreva, ktoré je špeciálne upravené niekoľkými vrstvami vosku. Vlákna sú vytvorené zmesou diviačej srsti a nylonových zakončení, ktoré sú upravené tak, aby ľahko prenikali do vlasov a šetrne ich rozčesávali.

Marlies Möller kefa na pekné vlasy

Marlies Möller beauty haircare FAN parfuméria

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Jeden komentár

  • Pekne popisane, ja mam skor mastnejsie vlasy, teda az tak nepotrebujem regeneraciu, lebo nie je z coho:) Nemala by si tip na take? Este nefarbene, ale uz uvazujem zacat, lebo par sedivych sa objavilo:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *