H&M Conscious Exclusive 2018

Recyklovaná móda je IN, pomáha nám žiť ekologicky a šetriť životné prostredie

Tento blogový príspevok H&M Conscious Exclusive 2018 “recyklovaná móda” začnem vetou, ktorá ma viac ako posledný mesiac sprevádza. Nie, nie je mi to jedno. A to neplatí len na politickú situáciu, ktorá panuje v mojej krajine. Nie je mi jedno, čo sa deje na našej planéte. S našou Zemou. Je mi smutno z toho, ak počúvam, že miznú jazerá z povrchu zemského, nakoľko sa voda z nich využíva na pestovanie bavlny. Príkladom je Aralské jazero, ktoré žiaľ úplne vymizlo z povrchu zemského. Alebo i to, že oblečenie z umelých materiálov, ktoré si kúpime sa rozkladá viac ako 200 rokov, či to, že 55 000 ton oblečenia ročne zahodíme.  Ďalších príkladov a smutných faktov by bolo veľa. Nebudem tu viac písať. No čoraz väčšmi ma to núti zamýšľať sa. Nad sebou a aj nad mojim nákupným správaním. Módu milujem a aj všetky tie krásne veci ako kabelky, topánky a doplnky. Priznám sa, že už nakupujem podstatne menej a čo nechcem jednoducho darujem ďalej alebo za symbolické ceny predám. Veľa premýšľam, či danú vec naozaj potrebujem, ale pozerám aj na to z čoho je vyrobená. Pri kúpe nového oblečenia radšej investujem viac.

Preto som si už aj v minulosti nesmierne obľúbila líniu Conscious Exclusive od H&M.  Jedná sa o veci, ktoré sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Kolekcie sa vyrábajú z použitých odevov z predajní po celom svete. Sú použité aj materiály, ktoré už boli raz vyrobené napríklad rybárske siete, ktoré boli nájdené na brehu riek (econyl). V tejto kolekcii prevláda  organický hodváb, organická bavlna, ľan, tencelové zmesi, recyklovaný polyester ale aj  recyklované striebro. To sa získava zo starých sviečok, svietnikov, príborov, mincí či šperkov. To chráni planétu od znečistenia spôsobeného ťažobným priemyslom.

Každá H&M Conscious Exclusive kolekcia je však nieľen ekologicá,  ale i krásne umelecky spracovaná

Tá tohtoročná je inšpirovaná domovom švédskch umelcov Karin a Carl Larsson v Sundborne.

Domov, ktorý bol plný kvetov, umenia a lásky jeden k druhému. Karinove ručne vyrábané tapisérie a výšivky ako aj rôzne miestnosti domu interpretoval dizajnérsky tím spoločnosti H&M na výtlačky a výšivky a použil ich na odevy a doplnky z udržateľných materiálov.

Ja som si z koleckie vybrala šaty, do ktorých som sa ihneď zamilovala. Som rada, že vám ich u mňa na blogu môžem ukázať. Nielen ich krásna farba a umenie prenesené na látku ma prinútili si ich zamilovať , ale najmä recyklovaný materiál, z ktorých sú výrobné. O naušničkách a prsteni v podobe tulipánu ani nehovorím. Materiály sú príjemné na dotyk, vzdúšné a nevyžadujú špeciálnu starostlivosť v podobe čistiarní.

Celú kolekciu si môžete pozrieť tu: http://www2.hm.com/sk_sk/free-form-campaigns/22z-conscious-exclusive-2018.html#collection a k dostaniu bude v NC Eurovea od 19.4.2018 alebo onliene na internete. Recyklovaná móda je IN!

Recyklovaná móda - H&M Conscious Exclusive 2018 - Monika Filipová

H&M Conscious Exclusive 2018 - šaty, dress - Recyklovaná móda

Recyklovaná móda H&M

H&M Conscious Exclusive 2018 - Monika Filipová Majcherová

Recyklovaná móda - Monika Filipová stylista, fashion stylist, personal stylist

Recyklovaná móda - Monika Filipová fashion stylist kouč

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *