Ako na dlhodobo krásnu a opálenú pokožku.

Na slnko a na slnečné lúče sa teší väčšina z nás. Rovnako i na to, ako po dlhých chladných dňoch opálime svoju svetlú pokožku celého tela.  Pekná opálená pokožka pôsobí aj na naše sebavedomie, cítime sa v nej krajšie, atraktívnejšie a rovnako pomáha zjemňovať prejavy pomarančovej kože.

Ako si ju však po jej nadobudnutí  udržať čo najdlhšie? Tu je zopár mojich overených tipov.

Základom je pravidelná denná starostlivosť orientovaná na kvalitnú hydratáciu. Majte na pamäti, že zavlažovať treba ako zvonka, tak aj z vnútra. Vaša vnútorná starostlivosť by mala preto zahŕňať kvalitný pitný režim ale aj stravu bohatú na vitamíny. Pri vonkajšej starostlivosti treba dodávať vlahu ako tvári, krku a dekoltu tak aj pokožke celého tela.

Opálená pokožka je po letnom období a vystavovaním slnečným lúčom celkom vyčerpaná. Má sklony byť napnutá a suchá. Ak teda nezvyknete používať hydratačné krémy na tvár a telo, je vhodné si ich práve v tomto období zaobstarať. Najmä pri mastnej a problematickej pokožke často podľahneme mýtu, že takejto pokožke hydratáciu netreba. Opak je pravdou. Kvalitnú hydratáciu potrebuje každá pokožka najmä ak sa zvyknete opaľovať. Základ je zvoliť správnu textúru a vybrať si hydratačný krém, olej či maslo. Za mňa vždy to najlepšie nájdem v Sothys-e. Ich celú inovovanú hydratačnú radu Hydra 4Ha (krém, sérum, maska) používam od jej uvedenia a je to to najlepšie s čím som sa za dlhé roky stretla. V hydratačnej maske spávam minimálne trikrát do týždňa a výsledkom je krásne vypnutá a hydratovaná pleť.

Skvelou voľnou je aj návšteva profesionálneho salónu Sothys kde vám intenzívne kúry hydratácie aplikujú aj na tvár aj na telo. Personalizované ošetrenie si vyberiete presne na mieru podľa textúry aj vône. Všetky procedúry nájdete TU.

Vlažná voda

Teplá ani horúca voda nerobí opálenej pokožke dobre. Ešte viac ju dráždi a vysušuje, čo jej ubližuje a začne strácať farbu. Teplá voda otvára póry a hydratačné látky a živiny z prípravkov unikajú všetky preč. Jemný peeling rovnako nie je na škodu. Vyhnúť by ste sa však mali tvrdým suchým kefám, masážnym rukaviciam či hubkám.  Epiláciu voskom či cukrom v tomto období nahraďte klasickou žiletkou. To najlepšie čo môžete každý deň urobiť pre svoju krásnu opálenú pokožku celého tela je sprchovať ju vlažnou vodou a natierať ju kvalitnými hydratačnými krémami. Za mňa sú to tieto dva:

Vynikajúca Drakuloterapia

Ultrafialové lúče oslabujú pružnosť elastínových a kolagénových vlákien a odčerpávajú vitamíny mladosti – A a E. Naštartovať prirodzené regeneračné procesy pokožky tváre a dekoltu pomôže Drakuloterapia.

Toto invazívne ošetrenie vám síce spôsobí bolesť, ale zase vďaka nemu uvidíte maximálny efekt. Je výborné na revitalizáciu pokožky a najvhodnejší čas na jej aplikáciu je práve na jeseň. Ak vám teda na tvári či dekolte pribudli nejaké jemné vrásky navyše práve toto ošetrenie je skvelou voľbou. Drakuloterapia v kombinácii s kyselinou hyalurónovou zabezpečuje dlhodobú hydratáciu pokožky, redukuje zmeny na pokožke a vrásky. Ja osobne toto ošetrenie podstupujem pravidelne v klinike Medicor, s ktorou mám tie najlepšie skúsenosti. Viac o nej sa dozviete v mojom staršom článku TU alebo priamo na stránkach kliniky Medicor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *