Ako nosiť a kombinovať škaredé tenisky aka ugly sneakers

Ako nosiť a kombinovať škaredé tenisky aka ugly sneakers

Už začiatkom minulej jari (rok 2018) sa k nám zo zahraničia začal tlačiť trend pod názvom „ugly sneakers“ alebo v preklade škaredé tenisky.

Škaredé tenisky sa objavili na celebritách, či svetových módnych ikonách a vďaka nim sa stali doslova kúskom, ktorý označujeme nálepkou MUST HAVE. Ak si však myslíte, že škaredé tenisky sú výmyslom dnešnej doby, ste na omyle. Tie sa totiž začali vyrábať už 26 rokov dozadu.

Od minulej jari až doteraz sa škaredým teniskám podarilo pretlačiť do kolekcií rôznych značiek, dokonca aj tých kde by ste čakali skôr eleganciu a jednoduchosť. Výnimkou nie je ani moja najobľúbenejšia značka topánok HOGL, s ktorými sa u mňa na fotkách často stretávate.

škaredé tenisky ugly sneakers ako nosiť

Po dlhej ére nízkych tenisiek aj tento rok zažiarite jedine v teniskách, ktoré sa vyznačujú vysokou platformou, mnohé vyzerajú futuristicky, poniektoré majú špeciálne zaoblenia podrážky a  môžu hrať rôznymi farbami, nie sú na prvý pohľad páčivé a sú jednoducho „ugly“.

Ako nosiť a kombinovať škaredé tenisky aka ugly sneakers?

Dať škaredým teniskám šancu sa naozaj oplatí. Možno budete veľmi prekvapené, aké môžu byť neskutočne pohodlné, a že ani kombinovanie nie je náročné. Vždy najlepšie budú  fungovať s jednoduchým stylingom, kde tenisky necháte jednoducho len vyniknúť. Môžete zvoliť dlhé šaty alebo nohavicový kostým a doplniť ho napríklad ľadvinkou.  Škaredé tenisky vždy a za každých okolností podporte ženskými doplnkami ( výrazné náušnice, kabelka, slnečné okuliare, šatka do vlasov) , aby ste v teniskových outfitoch nepôsobili pánskym dojmom.

Mne v tomto prípade stačili dlhé vlasy 🙂

Dôležité viazanie!

Ak chcete tento rok kráčať po uliciach naozaj trendovo,  jednoznačne nevynechajte spôsob viazania šnúrok okolo nohy.  S týmto viazaním budete pôsobiť mladistvo, štýlovo a okoliu vyšlete signál, že sa v móde jednoducho orientujete.

škaredé tenisky ugly tenisky ugly shoes ugly sneakers Högl

Nuž a za mňa týmto škaredým teniskám veľké ÁNO. Mňa v nich ešte veľa krát uvidíte a preto aj tento článok budem postupne dopĺňať novými stylingami pre viac inšpirácie ako ich nosiť a kombinovať 😉

Počas leta som škaredé tenisky nosila ku dlhým kvetovaným šatám a prútenému košíku.

škaredé tenisky ako ich nosiť ugly sneakers ugly shoes
ako kombinovať škaredé tenisky aka ugly sneakers
Monika Filipová

Foto: Miroslav Filip

9 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *