Tajomstvo môjho štýlu

„Mať vkus znamená mať svoj vlastný vkus.“

Christian Dior

Keď som si koncom novembra kontrolovala svoj e-mail, úplne nečakane sa mi tam objavila správa od redaktorky, ktorá má pod palcom v MadamEva rubriku, kde predstavuje ženy, ktoré majú zaujímavý a inšpiratívny štýl. Klamala by som, ak by som povedala, že ma to nepotešilo. Byť v januárovom čísle  v rubrike MadamEva Žena bola pocta.  Ale takisto inšpirácia k článku, aby som tému môjho vlastného štýlu rozvinula trošku viac.

Štýl - Monika Majcherová Filipová Madam EVA

Móda ma vždy veľmi bavila. Dokonca si dovolím tvrdiť, že mi bola po moje mame geneticky daná :). Ako malá som túžila byť ako ona. Obdivovala som ju, keď sa obliekala. Bola krásna a hlavne bola iná – mala svoj štýl. Vždy dokonale upravená a originálna. Mala vlastnú krajčírku, ktorá jej šila. Veľa šiat si dokonca navrhla sama. Bola aranžérka textilu a mala prístup k tomu najlepšiemu tovaru.  Kúsky od krajčírky ladila s tým aktuálnym, čo bolo trendy. Nehovoriac o tom, že všetky „vychytávky“, ktoré tu neboli si doviezla zo zahraničia. S úplnou presnosťou viem, že podstatu môjho štýlu obliekania ovplyvnila  práve ona. Zanechala vo mne zmysel pre originalitu, ženskosť a eleganciu.

V obliekaní mám rada jednoduchosť, ktorú rada doplním niečím zaujímavým.  Rada vytváram kontrasty a mixujem štýly. Potrpím si na kvalitné doplnky a takisto na kvalitné základy v šatníku (o základných kusoch v šatníku si môžete prečítať v tomto článku). Neznášam masovosť a jediná vec, v ktorej ma nikdy nikto neuvidí sú farebné pančušky (mimochodom momentálne sa stávajú veľkým trendom).

U mňa v šatníku nájdete hádam všetko. Solitérske kusy slovenských návrhárov, mladých dizajnérov, svetové módne značky, úlovky z vintage bazarov a vo veľkej miere aj fast-fashion značky ako Zara, HM, Stradiwarius či Mango. Veľakrát ľudí prekvapím, ak poviem, že sukňa je zo Stradiwariusu a vyšla ma dvadsať Eur.

Nuž prezradím vám „veľké tajomstvo“ môjho štýlu. Je to v doplnkoch!

Tie vás totiž ako jediné odlíšia od ostatných. Pekná šatka, opasok, dizajnérska kabelka či  topánky, zaujímavé okuliare alebo náramok. Moje doplnky sú zväčša drahšie a mixovaním drahých a lacných kúskov dosiahnete efekt, že nikto nepovie, že sukňa ma stála dvadsať Eur :).

Vlastný štýl - červená kožená kabelka Vivienne Westwood

Sveter: Tiger of Sweden, náušnice a náramok: Diagram, hodinky: Qudo – Blogerinas.sk, kabelka: Vivienne Westwood – predáva CUBE

Kúzlo perfektného vzhľadu tkvie i v materiáloch

Tie kvalitné však vo fast fashion reťazcoch nenájdete. Tam sa chodí pre sezónne výkriky módy. Buďte však prezieravé a nenechajte sa ihneď nalákať na šaty z prvého vizuálu či reklamy. Ak vyslovene nesedia do „vášho štýlu“ radšej ich tam nechajte. Vyhnete sa tomu, že ich bude mať väčšina žien v meste. Ja za kvalitou rada vycestujem. Asi najradšej nakupujem v Stockholme. Páči sa mi ich ponuka na trhu, kvalita materiálu ale i to, že tam zoženiete veľa dánskej či parížskej módy. Skúste teda pri najbližšej dovolenke alebo návšteve niektorého zo zahraničných miest popátrať po malých obchodíkoch alebo lokálnych značkách alebo pozrieť nejaký ten vintage bazár. Možno budete naozaj prekvapené :).  Vždy však uvažujte a premýšľajte či v danej veci  ste to naozaj vy. Buďte dôkladné a sledujte, či to pasuje aj na vašu postavu. Je fajn, ak z času na čas vyskúšate i niečo iné. Niečo, čo sa vám zapáčilo napríklad v časopise alebo na blogu.  Dajte veci šancu i keď si myslíte, že vám to svedčať nebude. Nikdy však nekopírujte štýl a hlavne nie niekoho vo svojom okolí  – svedčí to o tom, že sa vlastne vôbec nepoznáte, neviete kto ste a nemáte ani kreativitu. 

Christian Dior povedal: „Mať vkus znamená mať svoj vlastný vkus.“ A ja s ním môžem len súhlasiť.

Five points coffee kaviareň - štýlová kaviareň v bratislave

Čiapka: Stradivarius, kabát: Stradivarius

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *