Kozmetika za „všetky peniaze“

Kozmetické vychytávky - produkty

Prídem domov z práce. Dám si večeru a nalejem si pohár vína. Po celom dlhom dni a kolotoči povinností som rada, že vôbec fungujem. Jediné, na čo sa teším je, že si dám sprchu a skrátka si trochu „vydýchnem“. Prijem svoj druhý pohár vína. Sem tam aj tretí. No to čo sa večer javí ako vykúpenie však ráno až takú radosť nerobí.

Pivnica Radošina Savignon Blanc

Darmo, mám dojem, že s vekom ide akosi všetko ťažšie. Dĺžka v kúpeľni sa predlžuje a produktov, ktoré mi treba „žiaľ“ pribúda. Veľká väčšina z nich sľubuje „zázračné účinky“. Kto by ich nechcel, však? Mnoho krát siahame po produktoch, ktoré ani náhodou nestoja malé peniaze. „Veď za tie peniaze to predsa musí fungovať“. Nie vždy to býva pravda. Čo je drahé nemusí byť zaručene dobré a čo je lacné nemusí byť zlé a nekvalitné.

Nuž čo si budeme hovoriť, nie je produkt ako produkt. A tak som si povedala, že vám v tomto článku napíšem o produktoch, ktoré nestoja malé peniaze ale hlavne sa do nich podľa moje skúsenosti naozaj oplatí investovať.

Zázračné oleje

K používaniu olejov ma inšpirovala moja krásna staršia kamarátka. Vek, ktorý má (prezrádzať ho nebudem) by jej nik nehádal. Vyzerá jednoducho skvelo. Prirodzene a bez akéhokoľvek zásahu estetického chirurga. Neviem ako vy, ale ja akonáhle vidím ženu, ktorá skvele vyzerá automaticky sa zaujímam o to, akú kozmetiku používa. Keď som sa dozvedela, že používa len oleje, okamžite som sa o ne začala zaujímať. Nakúpila som mnohé a rôzne značky.  Jedny sadli, iné zase nie. Veľa ďalších mám vo výhľade.

Nočný omladzujúci olej Skincode

Už v minulosti som písala o kozmetike, ktorá moje pleti „dokonale sadla“ (viac o nej si môžete prečítať TU) Možno práve preto mi olej od Skincode zase raz dokonale „zapasoval“. Tento obnovujúci olej je určený na nočnú starostlivosť. Povedala by som, že z pohľadu ceny sa radí niekam ku stredu i keď je to veľmi individuálne. Ja osobne za naozaj drahý olej považujem ten čo stojí nad 100 Eur. Tento stojí 80 čo považujem, že to nie je vôbec malý peniaz.

Ak mám za nejakú kozmetiku takéto peniaze zaplatiť, musím mať na ňu super referenciu.

Švajčiarska kozmetika Skincode nie je na slovenskom trhu dlho. No mňa si získala svojou kvalitou veľmi rýchlo. Možno práve preto som tých 80 Eur za tento olej zaplatila.  Sľubuje obnovenie zdravia a jas pokožky počas spánku. Tento nočný olej sa rýchlo vstrebáva a jeho textúra a vôňa je veľmi príjemná. Kombinácia olejov z ryžových otrúb a Tamanu, bohatých na Omega3 pokožku naozaj vyživí. Ja po dvoch mesiacoch musím povedať, že ju mám zdravú, pružnú a omladenú a spomedzi olejov ho mám momentálne na prvom mieste. Dostala som však odporučenia aj na ďalšie oleje, ktoré chcem vyskúšať. Sú rôznych cenových kategórii a po ich vyskúšaním k ním určite v budúcnosti napíšem rozsiahlejší článok.

Ružová voda

Keď už sa bavíme o olejoch, pravdou je, že v určitom momente môžu začať pleť vysušovať. Najmä ak máte suchú pokožku. Aj preto je najlepšie oleje emulgovať s vodou. Keď som sa mojej kamarátke „olejovej kráľovnej“ zdôverila, že sa cítim „suchá“ poradila mi, aby som ich emulgovala s ružovou vodou.

Ružová voda Mylo

Ružová voda Mylo použitie

Na trhu sú mnohé. Priemerná cena je tak 7 Eur, čo myslím, že zvládne každá peňaženka. Ja som kúpila ružovú vodu, ktorá stojí o niekoľko Eur viac.  Predala mi ju Baška, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku Mylo. Volá sa Ružová rosa a stojí 15 Eur.   Je obohatená o organickú kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť krásne vypína. Možno práve preto som ju zaradila k tým „naj“ zo všetkých.  Je v nej BIO hydrolát z ruže damašskej (priamo z Údolia ruží z Maroka) a kombinovaná s extraktom z uhorky.

Proti celulitíde

Dať si večer pohár vína  je fajn a vraj dokonca zdravé :). No v určitom veku sa to s pitím alkoholu najmä večer neoplatí preháňať. Nespálený cukor sa totiž uloží v podobe tuku a dôsledkom môže byť aj veľmi neželaná celulitída. To, že sa to ľahko prihodí i ženám, ktoré majú od obezity ďaleko asi potvrdí nejedna chudá žena.

Proti celulitíde gel zahrievací Sothys

Produktov na trhu je viac ako maku. Nejako neverím reklamám, ktoré sľubujú zázračný účinok bez cvičenia. A možno práve preto som si všimla prípravok od Sothys, na ktorý robí reklamu francúzska tenistka Caroline Garcia. Pri jeho kúpe ma dopredu upozornili na fakt, že mám s množstvom šetriť a po nanesení pokožka sčervenie a začne páliť. Dlho som s jeho používaním váhala lebo červenanie a pálenie pokožky bolo pre mňa dosť odrádzajúce. Nakoniec som sa však odhodlala a musím povedať, že sa to dá vydržať (i keď asi u každého sila reakcie bude iná). Sčervenenie do pol hodinky odíde a aj pocit pálenia. Krém sa nanáša pred športovou aktivitou na problematické miesta. Pokožku zahrieva a pripravuje ju na športovú aktivitu. Navyše zoštíhľuje, odstraňuje pomarančovú kožu a pokožku hydratuje tak, že nohy máte hladké  ako „batoľa“. Stojí 37 Eur ale naozaj musím povedať, že zaberá.

Sothys gél proti celulitíde

Omladzujúce krémy

Myslím, že väčšina žien, ktoré presiahnu hranicu 30 rokov túžia po krásnej, žiarivej pleti bez vrások. Pravdou je, že kvalitný krém dokáže zázraky. Je v tom celá veda a chránené a utajované receptúry jednotlivých kozmetických firiem. Budem úplne úprimná a na rovinu poviem, že za krém by som 450 Eur nikdy nedala. Možno v prípade, že by som bola veľmi, veľmi bohatá :).

luxusný omladzujúci krém proti vráskam la prairie

Tak nejako za perfektný lifting považujem kvalitnú dovolenku a oddych. Vďaka FAnn parfumerii som však mohla vyskúšať krém od švajčiarskej značky la prairie.. Na túto značku som dlhé roky počúvala veľké chvály. Ospevovali ho moderátorky, modelky aj ženy na vedúcich pozíciách. V časopisoch ho vídavam dodnes.

omladzujúci krém na vrásky la prairie

Novinka od la prairie – Skin Caviar Luxe Cream využíva celý potenciál kaviáru a posúva hranice kozmetickej efektívnosti. Musím povedať, že výsledky vidíte ihneď po prvých naneseniach krému. Prejavy starnutia sú zmiernené redukuje ochabnuté miesta, linky aj vrásky. Pleť je spevnená, vypnutá a pružnejšia. Nie nadarmo je táto značka viac ako 30 rokov na trhu a kraľuje svojimi kaviárovo – liftingovými produktami trhu. Za seba ho môžem len odporučiť ďalej. No chápem, že pre väčšinu z vás ako i pre mňa je mesačne jeho cena zatiaľ privysoká. Cena je vec veľmi relatívna a kto na kozmetiku utráca rád a rád si dopraje, určite si ho kúpte. Zaručene budete spokojné.

krém na vrásky la prairie

Foto: Miroslav Filip

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *