Príprava svadby a moje osobné recenzie

Príprava svadby

Milé budúce nevestičky, rozhodla som sa tento blogový príspevok venovať najmä vám. Dlho som váhala, či „dávať von“ veci z vlastnej svadby. Po svadbe sa ma však veľa dievčat na svadbu a hlavne na to ako prebiehala moja príprava svadby pýtalo. Taktiež v mojom okruhu nastal nárast budúcich neviest. Tak som si predsa len povedala, že to, čo bolo pre mňa najdôležitejšie a myslím, že by sa vám mohlo hodiť zverejním.

Pri príprave a riešení vlastnej svadby som si uvedomila, že príprava svadby dá človeku „riadne zabrať“. Najmä preto, lebo s tým ešte nemáte žiadnu skúsenosť a človek veľmi nevie čo a ako. Navyše pestrá ponuka na trhu, ktorá momentálne je vie narobiť aj riadnu šarapatu. Dokáže totiž krásne zamotať hlavu.

A stalo sa to i mne. O svojej svadbe som mala presnú predstavu. No niekedy som skrátka prišla do momentu, že som váhala a bola som zmätená. Vtedy je rada od človeka, ktorý si svadbou už prešiel k nezaplateniu. Osobne si myslím, že úplne najlepšie je obrátiť sa na niekoho vo vašom okolí, kto svadbu mal a poradí vám cez vlastnú skúsenosť.

Monika Majcherová - svadobné prípravy

Osobné referencie sú najviac rovnako ako  aj vybrať si  kvalitných a spoľahlivých dodávateľov. Spoľahliví dodávatelia služieb ale aj ľudí, na ktorých je spoľahnutie je základ vydarenej svadby a úspora zbytočného stresu.

Moje referencie a skúsenosti z prípravy svadby, budú skôr zamerané na ľudí a dodávateľov z okolia Modry. Nakoľko miesto našej svadby bolo tam. No verím, že tento článok poskytne i vizuálnu inšpiráciu pre budúce nevesty, ktoré hľadajú námet na výzdobu alebo tlačoviny.

Musím povedať, že s ľuďmi, ktorých som sa rozhodla takto verejne podporiť mám len tie najlepšie skúsenosti. Možno i preto bola moja svadba „taká vydarená“ a organizačne zapasovalo všetko ako malo kde nezlyhal žiaden ľudský faktor.

Srdce svadby – miesto a výzdoba

Miesto je pre každú svadbu hádam to najdôležitejšie. To naše sme objavili celkom náhodou na potúlkach Modrou, kam pravidelne chodievame. NecoEstate Winary malo pre nás neskutočné čaro a atmosféru.  V čase keď sme si ho objednávali nebolo ešte  tak „známe“. Už pri jeho rezervovaní sme na termín však čakali rok :). Teraz ho všade vidím a myslím, že termíny sú  dlho dopredu obsadené :).

Niet sa však čomu diviť. Nielen krásne priestory a atmosféra, ktorá z toho miesta dýcha ohúri všetkých ľudí. Veľkým benefitom celého priestoru je i to, že vám poskytne maximálne súkromie na oslavu vášho veľkého dňa.

Neco Estate Winery - príprava svadby

Neco Estate Winery - Svadba

Svadobné šaty Jana Kuzmová

Svadobné šaty Monika Filipová

Svadobné šaty Monika Filipová

Čo by však bol krásny priestor bez kvetinovej výzdoby

Ako aj krásne a kvalitné doplnky vdýchnu život oblečeniu, rovnako kvety a kvetinová výzdoba vytvoria atmosféru. Kvety a kvetinová výzdoba umocnia dojem celého vášho veľkého dňa.

Navyše, každej jednej svadbe vdýchne punc originality.

Príprava svadby - svadobná výzdoba

Popravde, veľmi obdivujem ľudí, ktorí sa na výzdobu vrhnú sami. Deň pred svadbou či dokonca ešte počas svadobného dňa to musí byť veľký adrenalín nachystať výzdobu. To, že je to riadna fuška som videla pri tom, ako sa najšikovnejšie baby zo svadobnej agentúry Wedday, ktoré mali na starosť moju kvetinovú výzdobu „namakali“.

Človek by si povedal, že je to šup-šup. No verte mi, okrem toho, že je kreatívna je aj veľmi fyzicky namáhavá a prudko stresujúca práca. Spojiť sa s agentúrou Wedday a zveriť im pre mňa to najdôležitejšie,  (výzdobu) sa ukázal ako ten najlepší krok. Ak ste budúce nevestičky zaneprázdnené alebo jednoducho chcete mať vizuálne nádhernú svadbu určite si zaplaťte niekoho, kto vám s výzdobou pomôže.

Svadobná výzdoba

Príprava svadby - svadobná výzdoba

Svadobná výzdoba - Neco Estate Winery

Za seba môžem len odporučiť Weddey. Je na trhu viac ako jedenásť rokov a to, že má zo svadbami naozaj veľké skúsenosti bolo cítiť z každého jedného telefonátu či stretnutia. Aj vďaka nim som vedela, že jednoducho môžem všetko čo sa výzdoby týka pustiť mimo hlavy. Vlastne tých stretnutí nebolo veľa. Bolo jedno.

Tánička z Weddeyu presne vycítila, čo chcem a čo sa mi páči. Zhodli sme sa hneď a vo všetkom. Možno i práve preto som cítila, že jej môžem maximálne veriť. Bloger je nositeľ trendov. Sama sa v duchu smejem, že som sa vydávala v čase, kedy sa farbou roka stala ultra violet (fialová). Tá je totiž moja najobľúbenejšia farba.

Milé budúce nevestičky asi fakt teraz  ani len netušíte čo všetko musíte počas príprav svadby riešiť. O čom všetkom budete musieť premýšľať a rozhodovať. Aj preto chcem ešte raz napísať, že nechať si poradiť od človeka, ktorý miluje to čo robí a dokonale tomu rozumie je úspora času, nervov a stresu. Vôbec sa mi nechcelo rozhodovať či medená výzdoba (mali sme medenú 🙂 ). Aké servítky, obrusy a príručníky vybrať tak, aby ladili.

Z jedného stretnutia vycítila aký mám vkus a dokázala všetko tak povyberať, aby sa mi všetko páčilo. Dokonca si pamätám situáciu, kedy som jej polozrútená volala, že sa mi nepáčia nikde žiadne svadobné oznámenia a tlačoviny. Nič z toho čo som videla ma jednoducho nezaujalo.

Weddey

Weddey - Svadobná výzdoba

Weddey - Svadobná výzdoba

Tánička z Weddey mi odporučila veľmi talentovanú Maju Balaž. Tak ako sa zamilovávam do oblečenia zamilovala som sa aj do jej tlačovín a oznámení. Keď to tu píšem, vynára sa vo mne pocit keď mi prvý raz prišli poštou svadobné oznámenia. Nádherne zabalené spolu i s prekvapením. Viac neprezradím, zistíte ak sa na ňu obrátite :).

Pri tvorbe oznámenia ale aj tlačovín Majka vyhovela všetkým mojim požiadavkám a vyrobila ich na mieru, aby zapasovali do výzdoby. Poslala mi viaceré návrhy, z ktorých som si vybrala ja finálnu variantu.

Svadobné tlačoviny - Maja Balaž

Svadobné tlačoviny - Maja Balaž

Svadobné tlačoviny - Maja Balaž

Svadobné tlačoviny - Maja Balaž

Svadobné tlačoviny - Maja Balaž

Svadobné tlačoviny - Maja Balaž

Svadobné tlačoviny - Maja Balaž

Čo by to však bolo za svadbu, kebyže sa na nej hostia dobre nenajedia. Však? Nádherne vyzdobená miestnosť je jedna vec. Naozaj ešte raz opakujem – hoci aj nemáte úplne najkrajší priestor, kvety ho zaručene posunú minimálne o level vyššie.

Hostia spokojní nebudú ak nebudú dobre najedení. My sme sa spoľahli na cateringovú agentúru, ktorú nám odporučili v Neco Estate Winery. Ich kuchyňu sme poznali. Jedlá sme si samozrejme išli vyskúšať. Vyzdvihnúť musím ich veľmi presné odhady koľko čoho objednať na aký počet ľudí. Toto je jedna z ďalších vecí, ktorú naozaj pri prípravách svadby nemáte odkiaľ vedieť ak je to vaša prvá svadba.

Neco Estate Winery

Výber sladkostí bol pre mňa ešte oveľa, oveľa dôležitejší nakoľko musím povedať na „sladké“ sme mali hostí neskutočne náročných. Silvia Rolná, ktorá ponúka svoje zákusky cez stránku Syslíkove tortičky bola taktiež odporučenie od ľudí z Neco Estate Winery.

Jej stránka a lahodné zákusky ma presvedčili o tom, aby som sa jej ozvala. Rýchle reakcie a aj samotná ochutnávka, na ktorú nás pozvala bola pre mňa prísľubom seriózneho jednania aké si predsavujem.

Na ochutnávku sme doviedli aj dvoch kamarátov, najväčších maškrtníkov v našom okolí a naozaj sme lepšie urobiť nemohli. Všetci na svadbe sa „oblizoval“ a maškrtili o sto-dvesto. Silvia je úžasná cukrárka a ak aj v budúcnosti budem plánovať väčšiu oslavu, zaručene viem kam pôjdem.

Aj ona nám odporučila správne množstvá do candy baru. Nachytala výslužky, zabalila makrónky ako darčeky a aj zo svadobnou tortou všetko včas doviezla. Verím, že samotné fotky vás presvedčia o tom, že je to naozaj výnimočná cukrárka.

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Silvia Rolná - Syslíkove tortičky

Ani hudbu a skvelého DJ-ja nemôžem opomenúť. Veď bez hudby by to teda bola riadna nuda. Kto ste z okolia Bratislavy či Modry, Trnavy alebo aj inde nám DJ Eugen Huska hral podľa nášho gusta, sprevádzal celým programom, usmerňoval hostí a vydržal to až do rannej hodiny kedy si viem predstaviť, že by sa najradšej videl už doma no on hral a dával a ešte jednu a ešte jednu a ešte jednu. Takto si predstavujem ja dobrého DJ-a.

Som z tradičnej rodiny. Preto aj čepčenie nevesty s ľudovým súborom bolo pre mňa niečo, bez čoho som si vlastnú svadbu nikdy nevedela prestaviť. Bol to jeden z najčarovnejších momentov, ktoré som zažila a na ktoré budem dlho spomínať.

Mám rada ľudovú hudbu, no moji rodičia, starý rodičia ešte viac. Preto som bola rada, že nám 12 členný ľudový súbor Lipka Doľany túto krásnu ceremóniu prišiel spraviť. Bolo to krásne spestrenie celej svadby. Nehovoriac o tom, že sme si tam všetci od srdca, ktorý máme ľudovú hudbu radi mohli od srdca a z plného hrdla zaspievať.

ľudový súbor Lipka Doľany

ľudový súbor Lipka Doľany

Doručovanie svadobných kytíc – značka až po svadbe

Svoju svadbu som si chcela čo najviac zjednodušiť lebo som si ju chcela v prvom rade užiť. Aj preto som väčšinu z hostí poprosila o to, aby mi gratulačné kytici nenosili ku kostolu, ale poslali cez službu Láskykvet.

Lepšie som urobiť nemohla. Zbavila som sa veľkého množstvá kytíc, ktoré som nemala kam dať. No získala všetky kytice neskôr, z ktorých sa teraz každý mesiac vytešujem ako malá. Fajn je i to, že kuriér mi kytičku doručí ku mne domov (ale vy môžete zvoliť iné miesto). Odovzdá Vám ju aj s kartičkou, aby ste vedeli, od ktorého z vašich hostí bola.  Celý postup je jednoduchý a môžete si o ňom prečítať v priloženom linku TU.

K záveru by som chcela napísať, že úplne najdôležitejšie z celej svadby ste vy a váš budúci manžel. Je to jedinečný okamih, ktorý sa nikdy nedá zopakovať. Počas celého dňa by ste si to mali užívať a už vôbec nie sa stresovať kvôli maličkostiam, na ktorých vlastne až tak ani nezáleží. A už vôbec nie sa hádať.

My sme to prežili bez hádok a aj vďaka ľuďom, ktorých som v texte spomenula. Myslím, že žiaden z nich nevie, že som ich takto verejne „zrecenzovala“. Ale osobne si myslím, že dobrých ľudí treba chváliť a pozitívne referencie zdieľať.

Určite som tu však nenapísala všetko ako prebiehala príprava svadby. Ak by ste budúce nevestičky mali hocijakú otázku na tému príprava svadby alebo svadby ako takej samej, prosím napíšte mi nižšie do komentára. Budem veľmi rada odpovedať. Veď viete ako to koniec koncov býva. Každý z nás má priority úplne niekde inde. A čo som možno ja nespomenula a nebolo pre mňa až tak dôležité je pre niekoho úplne iná priorita.

Svadobné prípravy - recenzie

Svadobné prípravy - recenzie

O príbehu mojich svadobných šiat sa dočítate viac v tomto blogovom príspevku

Foto: svadobnefotografky.sk

6 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *