Červená – farba sezóny jeseň/zima 2023 – čo v prípade, ak vám nepristane?

Ako sa obliecť na ples - šaty na ples

Červená bola jasným favoritom na väčšine prehliadok jeseň/zima 2023  od New Yorku až po Paríž.

Odtiene výraznej, jasnej červenej farby sa objavovali na nohaviciach, svetroch, sakách, dlhých kabátoch či večerných šatách tých najväčších svetových módnych domov a zvučných mien, ale i menej známych návrhárov. BottegaVeneta, Chloe, Ferragamo, StellaMcCartney  zvolili celočervené looky od hlavy až po päty, tón v tóne, v jednotlivých prvkoch i doplnkoch.

Čo o vás prezrádza červená farba

Červená je výrazná. Preto pri červenej majte na pamäti: Čím väčšiu plochu zvolíte, tým viac ste v pozornosti. Červená poukazuje na sebadôveru, vodcovstvo, vytrvalosť a aktívny prístup k životu. Vyhnúť by ste sa jej mali v prípade, že idete na pracovný pohovor. Naopak, vhodná je na plesy, narodeninové oslavy, pri novom podnikaní či krste knihy. Jednoducho všade tam, kde chcete zažiariť. Červená dodáva energiu, stimuluje k aktivite a akcii.

Červená však môže pôsobiť aj negatívne, pretože je farbou agresivity a vzdorovitosti. Z tohto dôvodu sa považuje za najmenej vhodnú farbu na pracovný pohovor. Samozrejme, je dostupná v mnohých odtieňoch. Tie teplejšie, paradajková, červeno-hnedá a bordová, pôsobia uvoľnene a príjemne. Šťavnatá, výrazná červená je výbornou voľbou na veľkolepé akcie.

S čím kombinovať červenú farbu

Veľmi harmonický outfit vznikne kombináciou červenej a krémovej, s rôznymi odtieňmi hnedej, s bielou, pudrovou a koralovou farbou. 

Z tých výraznejších farieb skvele funguje s fialovou, ružovou, oranžovou, fuchsiovou a smaragdovou.

Kontrastné ladenie vykúzlite kombináciou s modrou, čiernou, žltou a sivou farbou.

Čo v prípade, ak farba sezóny nie je pre vás

Pri nakupovaní majte vždy na pamäti, že primárnym cieľom obchodníkov a módneho biznisu je čo najviac predať. Cieľ je jediný – vzbudiť v nás pocit, že kúsok v danej farbe potrebujeme. Každú novú sezónu sa nám obchody a značky snažia „nanútiť“ jednu farbu, ktorej sú potom plné obchody. Preto pamätajte: NEEXISTUJE NIČ AKO NEAKTUÁLNA FARBA.

Mnohé ženy sú mylne presvedčené, že sa im určitá farba nehodí. Pravdou však je, že každému sa hodia všetky farby, ale dôležitý je ich odtieň a podtón. Ak má napríklad niekto pocit, že mu nelichotí jasná korálovo-červená, môže byť skôr chladnejší typ, ktorého rozžiari tmavšia červená s modrými podtónmi ako napríklad odtiene vínovej a bordovej.

Ak máte pocit, že sa vám niektorá farba nehodí k tvári, skúste to s ňou na doplnkoch. Najmä topánky bývajú skvelou voľbou, nakoľko ich máte ďaleko od tváre a tým pádom sú aj najmenej rušivé.

Ktoré farebné odtiene sú tie správne?

Pri výbere oblečenia je potrebné riadiť sa intuíciou, ale i dobrým videním. Správne farby vhodné pre vás vytvárajú takzvaný „wau“ efekt. Ako spoznáte odtieň farby, ktorý je vhodný pre vás?

Tak, že po priložení predmetného odtieňu uvidíte takzvaný „wau“ efekt. V momente, ako si správnu farbu oblečiete, prirodzene vám vynikne farba očí, pleť bude pôsobiť sviežo a zdravo, tiež nadobudnete pocit, že farba prirodzene potrhuje váš šarm.

Naopak, pri nevhodne zvolenom farebnom odtieni sa vnímate viac unavene, zvýraznia sa kruhy pod očami, nedokonalosti pleti a vaša pleť bude pôsobiť mdlo.

Neviete si so právnymi farbami rady? Rada vám pomôžem. Viac o mojich službách sa dozviete TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *