Pánske hodinky v dámskom šatníku

Pánske hodinky v dámskom šatníku

Milujem ženskosť a všetko čo je s ňou späté. Sukne, šaty, vysoké podpätky, kabelky, červené pery aj červené nechty. Čomu sa však bránim a nikto na mojej ruke neuvidí sú dámske hodinky. Nie preto, že by sa mi nepáčili, len jednoducho tie pánske hodinky sa mi vždy páčili oveľa viac. Možno to začalo už v detstve, neviem úplne presne alebo preto, že som sa vždy túžila odlišovať.

Pánske hodinky na ženskej ruke zaručene vzbudzujú záujem

Pánske hodinky na ženskej ruke

Verte mi mám to odskúšané ;-). Hodinky už ani z ďaleka nie sú len ukazovateľom času. Ide o veľmi nápadný doplnok, ktorý by mal svojím spôsobom podtrhnúť váš osobný vkus a štýl.

Pánske hodinky sa od tých dámskym výrazne odlišujú. Sú masívnejšie, majú rôzne funkcie ale čo sa mi na nich najviac páči je to, že si nepotrpia na okázalej extravagantnosti a v dizajnoch sa držia „viac pri zemi“. Tie dámske naopak, bývajú ozdobené rôznymi kamienkami, majú výraznejšie farby, majú menšie ciferníky,  užšie a ozdobnejšie remienky.  Ak aj vy patríte k ženám, ktoré nemajú radi masovosť a uniformnosť, určite pokus, že vezmete priateľove či manželove hodinky stojí za vyskúšanie.

Žien s pánskymi hodinkami stretávam málo. Teda skôr vôbec. Čo je škoda nakoľko kombinovanie pánskych hodiniek je veľmi jednoduché. Vyniknú pri kašmírovom svetri a v kombinácii s džínsami a teniskami vytvoríte naozaj veľmi zmyselnú kombináciu. So smokingovým sakom, malými čiernymi šatami doplnené o pánske hodinky budete pôsobiť veľmi žensky a atraktívne.

Hodinky sú jeden z doplnkov, ktoré si všímajú najmä muži a aj vďaka nim budete mať od nich viac pozornosti

Ako nosiť pánske hodinky

Ak vám však môžem poradiť, vyberte si skôr tie s koženým remienkom. Pôsobia elegantnejšie, sú vhodné na denné i večerné nosenie a využijete ich aj v práci či vo voľnom čase.

Ak nepočítam hodinky môjho manžela, ktoré si sem-tam požičiavam mám jedny, ktoré som dostala od svojho starého otca. Klasika s čiernym koženým remienkom a klasickým pánskym ciferníkom.  Už dlhšiu dobu som však „pokukávala“ po niečom novom a „neokukanom“. Našla som hodinky, ktoré ma zaujali nielen samotným dizajnom ale najmä materiálom. Náramkové drevené hodinky od značky Waidzeit sa ručne vyrábajú z rôznych druhov dreva. Majú univerzálny minimalistický dizajn a sú vhodné ku každému outfitu. Naviac sú ľahké a komfortné s kvalitnými japonskými či švajčiarskymi strojčekmi. Okrem nádherných mužských modelov, z ktorých ma nejedny chytili za srdce majú v ponuke i dámske drevené hodinky. Celú ich ponuku si môžete pozrieť TU.

Pánske hodinky na ženskej ruke

Podľa prieskumov v kategórii “móda” patria hodinky k najoblúbenejším a najčastejšie kupovaným darčekom vôbec.  Preto ak zvažujete ich kúpu majte na pamäti, že ženy by mali nosiť hodinky čo najďalej od zápästia, aby odhalili čo najviac z ruky. Muž práve naopak čo najbližšie k zápästiu. Remienok na nich by nemal byť ani krátky ani dlhý a hodinky by nemali „plandať“ ale nemali by byť ani príliš upäté.

Foto:Miroslav Filip

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *