Päť dôležitých vecí, bez ktorých sa v lete nezaobídem

Päť dôležitých vecí, bez ktorých sa v lete nezaobídem

Práve dokončujem tento článok, ktorý som mala minimálne týždeň rozpísaný. Nie preto, že by sa mi nedalo lebo by som nevedela písať. Len jednoducho preto, lebo som sa snažila všetok ten krásny deň a slnečné dni tráviť vonku. Na jednu stranu mi leto čo sa písania textov týka  dalo poriadne zabrať,  no na druhú stranu viem s určitosťou povedať, že mi bude neskutočne chýbať, keď nastúpi jeseň a dlhodobo sa ochladí.

Milujem leto, slnko a áno aj s tým spojené vysoké teploty.  Som jeden z tých ľudí, ktorému vôbec nevadia. Keď môžem, najradšej leto trávim pri vode. No nie vždy sa to dá a preto aj veľkú časť týchto dní trávim v rozpálenom centre mesta. Sálajúci betón, slnko odrážajúce sa cez sklá a pocitová teplota vyše 40°. Všetci odpadávajú, ale ja som spokojná ?  Možno aj práve preto, že som objavila 5 vecí, s ktorými sa mi to  horko vonku oveľa ľahšie zvláda. Ktoré to sú?

Pokrývka hlavy

Móda nie je veľmi praktická. Skôr by som povedala, že vo väčšine prípadov je úplne nepraktická. Neplatí to však o klobúkoch. Nielen že sú vždy a každé leto v móde a vdýchnu život každým šatám, ale takisto sú aj neuveriteľne praktické. Počas horúčav vás ochráni pred úpalom, nespálite si čelo a z časti poskytne ochranu i vašim vlasom. Ja milujem klobúky od detstva.

Svoj prvý som dostala od mojej mamy keď sme išli po prvý raz k moru do Talianska. To som mala asi 6 rokov. Od tej doby som ich veru už niekoľko vystriedala. Asi najčastejšie si ich vozím ako suvenír zo zahraničia. Tento, skôr pánsky v štýle 20-tych rokov som si zadovážila začiatkom leta. Túžila som po ňom od tej doby, čo som videla film Great Gatsby (mal ho na hlave Leonardo di Caprio) a bola som veľmi šťastná, keď som ho v malom klobučníctve v Starom meste vyňúrala.

Monika Filipová a brošne Skvost

Vzdušný odev

Nie je nič horšie ako syntetické materiály na leto. Aby sme sa počas letných dní cítili naozaj príjemne mali by sme voliť oblečenie, ktoré je skôr voľné a vyrobené najlepšie z bavlny, lanu či bambusu. Bavlna pohltí pot a maz a umožní pokožke dýchať. Ľan aj bavlna patria k najstarším materiálom. Ľan oproti bavlne má chladivé vlastnosti a preto je najvhodnejší na výrobu letného oblečenia. Bambus má zase antibakteriálne vlastnosti. Takisto je savý ako bavlna či ľan a je vhodný pre detskú – citlivú alebo alergickú pokožku. V lete je ideálny pre jeho chladivosť v zime sa používa práve pre jeho skvelé termoregulačné vlastnosti.

Brošne Skvost - Monika Filipová

Bavlnené šaty: H&M, brošne: Skvost, klobúk: klobúčnictvo v Starom meste, kožené sandále: Aldo

Pitný režim

Leto bez vody si hádam ani len nedokážem predstaviť. Voda je pre život človeka úplne nevyhnutná a i preto si ju nosím všade zo sebou. V lete sa veľa potíme a strácame najvýznamnejšie minerály, ktoré telo prirodzene potrebuje. Horčik, draslík a najmä magnézium je pre organizmus nevyhnutné. K jeho najväčším stratám dochádza práve pri extrémne vysokých teplotách. V horúcich letných mesiacoch je potrebné pitný režim zintenzívniť.

Neviem či ste postrehli, no na trh sa dostala nová stredne mineralizovaná voda Miss+. Blahodarne pôsobí na pružnosť pokožky, pevnosť vlasov a silu nechtov ale taktiež dopĺňa dennú potrebu magnézia v tele. Je vhodná pre nás aktívne ženy. Patrí do rodiny vôd Sulinka či Ľubovnianka, ktoré som najmä v detstve pre zlé trávenie pila.

Minerálna voda Miss+

Čo sa mi na nej naozaj páči je, že vyviera z jediného prameňa v okolí Ľubovne a nie je nijak inak dopĺňaná o výživové prvky. Čiže je to naozaj čistá voda. A ak ste na tom ako ja, že máte málo magnézia a nemôžete ho užívať v tabletách ani šumivých tabletách lebo je vám z neho zle a nevyhovuje vám magnézium vo vodách, ktoré obsahujú magnézium tak táto je naozaj iná. Viac o jej účinkoch na zdravie sa dočítate tu: https://www.missplus.sk/zdravie/

Veľmi sympatické je aj to, že spoločnosti záleží na tom, že treba sa o našu planétu Zem starať a chrániť si ju. Miss+ je momentálne plnená do plastových PET fliaš, ktoré je možné plne recyklovať tak, že ich budete vhadzovať do nádob na separovaný odpad, ktoré myslím už všetci v okolí máme. PET fľaše sa následne recyklujú a vznikajú z nich nové výrobky ako napríklad trúbky, lavičky ale aj športové oblečenie či ruksaky.

Aktuálne sa spoločnosť podieľa na celo svetovom projekte likvidácie odpadu, ktorý podporil aj Leonadro di Caprio. Firme je veľkým vzorom pápež František, ktorý jase upozorňuje na potrebu chrániť našu platétu a dobre sa o ňu starať.

Voda je dostupná aj v sklenených fľašiach no zatiaľ len v gastronomických baleniach. Čiže máte na výber pre čo sa v zmysle vášho presvedčenia rozhodnete ?

Päť dôležitých vecí, bez ktorých sa v lete nezaobídem

Opaľovací krém

Momentálne je pre mňa zdravá pokožka najlepší základ do budúcnosti. Z minulosti som veľmi poučená, že nadmerné slnenie sa nevypláca. Moje kedysi nadmerné slnenie mi dopomohlo k extrémne suchej a dehydrovanej pokožke. Našťastie som dostatočne  poučená a viem, že ak sa o ňu nebudem dobre starať v budúcnosti sa mi to všetko ukáže  a bude sa mi to len ťažko vracať späť. I preto sa v lete bez opaľovacieho krému nezaobídem.

Musí však byť ako moja druhá koža. Keď sa spotím, nesmie ma štípať v očiach, takisto nemôžeme byť príliš mastný ani tuhý. Navyše ma trápi solárna alergia a preto mi vyhovie málo ktorá kozmetika. Svojho favorita som však „chvála bohu“ našla. Vyhovujem mi slnečná rada od Sothys. Navyše, mám pocit, že moju pokožku opaľuje krásne do hneda (ale môže to byť naozaj  veľmi subjektívne)

Opalovacie krémy Sothys

Cvičenie

Čo ma však v tieto letné horká dokonale nakoplo bolo  ranné cvičenie. Musím povedať, že i vďaka tomu, že som sa hneď ráno poriadne vypotila a následne vysprchovala a vyobliekala, cítila som sa viac ako výborne. Ale o tom  vám už napíšem  v ďalšom blogovom príspevku.

Pitný režim, opalovací krém, klobúk, plavky

Plavky: H&M, šperky: Blogerinas, topánky a prútený košík: Zara

Majte krásny deň

Tento článok vznikol v spolupráci s vodou Miss+

Foto: Miroslav Filip

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *