Tri beauty produkty, pre krásnu pokožku v lete

Tri beauty produkty, pre krásnu pokožku na leto

K letu jednoznačne patrí krásna a hladká pokožka. Je to čas, keby my ženy pokožku ukazujeme najviac. A možno práve preto, že to takto vnímam a cítim , svojej pokožke pred letom venujem viac ako kedykoľvek zvýšenú starostlivosť.

Tieto tri beauty produkty, si ma získali najviac.

S pevnou a pružnou pokožkou to od tridsiatky ide podstatne ťažšie. Nuž a aj napriek pravidelnému cvičeniu, ktoré má tiež na pevnosti pokožky výrazný podiel, by nás okrem straty centimetrov a pekného tela mala zaujímať aj tonizovaná pokožka, ktorá pôsobí mlado.

Rovnako ako vaša pleť, aj vaše telo je citlivé na známky starnutia. A rovnako ako vaša tvár je vhodné, ak jej venujete pravidelnú dennú starostlivosť. Minimálne ak nie počas zimy, tak pred letom určite. Za pomoci tých správnych produktov môžete dosiahnuť viditeľné výsledky už po pár dňoch.

Beauty produkt č. 1

Omladzujúca telová starostlivosť od Sothys

Omladzujúca telová starostlivosť od Sothys - beauty produkty

To, že si chcem mladosť pokožky celého tela udržať čo najviac som pochopila hneď po tom, ako som začala cvičiť. Veľmi rýchlo som však pochopila, že len cvičením to nepôjde. Bez vhodnej stravy, ale aj pravidelnej starostlivosti jednoducho tento boj nevyhráte.

V čas, keď som tieto veci intenzívne riešila, som dostala pozvanie na tlačovú konferenciu Sothysu. Prezentovali svoje nové beauty produkty. Aj kvôli ich telovým a tvárovým ošetreniam, ktoré tak milujem, tejto kozmetike u mňa na blogu venujem špeciálne miesto. Keď prezentovali túto omladzujúcu novinku ihneď som vedela, že to musím vyskúšať. Objednala som sa na telové ošetrenie do salónu a zaobstarala si set na domácu telovú starostlivosť. Obsahoval telový peeling a telové sérum.

Oba prípravky som začala ihneď používať a musím povedať, že vo mne vyvolali absolútnu závislosť.

Ich textúry sú veľmi ľahké a oba produkty nádherne voňajú po pomarančovom kvete.

Tento telový piling viditeľne vyhladzuje pokožku a pravidelné používanie spolu napríklad s masážnym diskom proti celulitíde výrazne prispieva k vyhladeniu pomarančového vzhľadu pokožky.

Piling je vhodné používať každý druhý deň, aby sa pokožka krásne povypínala. Nemusíte sa báť ani straty opálenia. Práve že piling tým, že pokožku zbavuje odumretých buniek ku krásnemu opáleniu len dopomôže. Omladzujúce telové sérum je určené na omladenie a spevnenie. V sére ako iste všetci dobre viete je oproti krémom vyšší pomer účinných aktívnych zložiek. Konkrétne toto sérum obsahuje M3.0 pepidy, pupalkový olej, extrakt z lososu, kyselinu hyaluronovu a complex vitamínov Omega 3,6, a 9. Sérum je najlepšie nanášať každý deň na čistú pokožku tela.

Podľa vlastných skúseností mi stačili dva týždne takejto intenzívnej kúry a jedno salónne telové ošetrenie, Ak chcete mať počas letných dní krásnu pokožku je ideálne používať oba produkty dva týždne ako intenzívnu kúru pred letom (produkty si môžete zakúpiť TU). 

Beauty produkty - Omladzujúca telová starostlivosť
Beauty produkty - Omladzujúca telová starostlivosť

Beauty produkt č. 2

Epilačná cukrová pasta Cleopatra

Sukne, šaty či šortky jednoducho bez oholených nôh nosiť nemôžete. Spolu s absentujúcou pedikúrou to u ženy považujem za najväčšie faux pas.

Viem, že holiť si nohy či podpazušie každý druhý deň nie je nič moc no na trhu existuje už viacero produktov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa chĺpkov. Ja som to najnovšie vyskúšala s cukrovou epilačnou pastou. Jej veľkou výhodou je to, že chĺpky po pár razoch prestávajú rásť.

Čo sa mi ešte na nej veľmi páči je fakt, že je to 100% prírodný produkt na báze cukru, citrónu, extraktu z Nechtíka lekárskeho a aloe vera. Je bez chemických prísad, lepidiel, farbív a vôní.

Je dokonca I vhodná pre ľudí, čo majú problém alebo sú alergický na včelí vosk. Je vhodná pre každého a obmedzením nie sú ani ženy trpiace kŕčovými žilami či krehkými kapilármi.

Epilačná cukrová pasta Cleopatra

Túto pastu netreba nijako zohrievať a stačí iba ak ju rozpracujete v prstoch. Jej hlavným zložením sú kamilky a argánový olej. Je vhodná najmä pre citlivú a reagujúcu pokožku. Bolieť to bolí, ale veľmi málo. Teda aspoň mňa 🙂

Cukrová pasta sa aplikuje na pokožku v proti smere rastu chĺpkov a odstraňuje sa v smere rastu chĺpkov. Na výber je viacero produktov, no mne najviac vyhovuje táto. (Všetky ostatné si viete pozrieť TU)

Beauty produkty č. 3

Krémy na tvár s opalovacím faktorom

Krémy na tvár s opalovacím faktorom

Podľa prieskumov až 40% žien stále počas leta nepoužíva krém na tvár s ochranným faktorom.

Čo mi príde ako naozaj vysoké percento na to, aké vážne riziká sú s tým späté. Áno, sedíme v kancelárii a pod klímou no nebezpečie na nás naozaj striehne od rána až do večera. Slnko pleť vysušuje, nadmerné slnenie prehlbuje vrásky a tvorí pigmentové škvrny no a žiaľ aj spôsobuje závažné melanomové ochorenia.

Treba mať na pamäti, že ani tie najdrahšie protivráskové a hydratačné krémy nám nepomôžu, ak nebudú mať ochranný faktor.

Ja osobne vrstvím svoj denný krém s tým opaľovacím. Navyše ten, ktorý som si od minulého roka obľúbila pokožku opaľuje nádherne do hneda
(produkty si môžete zakúpiť TU).

Opaľovacie krémy Sothys - 50, 30

V každom prípade je naozaj úplne jedno, akú značku používate, základom je sa chrániť správnym ochranným faktorom. Ja bez 50-tky nevychádzam z domu.

Bez ktorých ďalších vecí sa v lete nezaobídem sa dočítate TU.

Monika Filipová

Foto: Miroslav Filip

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *