Zaručené tipy ako sa zbaviť celulitídy

Zaručené tipy ako sa zbaviť celulitídy

Celulitída je estetický problém, ktorý podľa výskumu trápi až 80% žien. Boj s ňou, je beh na dlhú trať. Dá sa vyhrať? Dá! Verte mi, mám s ňou totiž osobnú skúsenosť. Zaručené tipy ako sa zbaviť celulitídy nájdete v riadkoch nižšie.

Mala som dojem, že prišla „ako blesk z jasného neba“. No keď som sa pri pátraní po príčine problému viac zamyslela, zistila som, že vlastne to inak ani dopadnúť nemohlo. Zlá životospráva a nevhodné potraviny, málo pohybu a málo pitia vody, zato množstvo kávy, ktoré som pila na „litre“ a áno, aj nejeden večer pri fľaši vína. Nuž darmo, som býk, pôžitkár! Ale pri pohľade do zrkadla tesne pred letom som zistila, že ide vážne do tuhého. Úprimne, bolo mi do plaču! Ako sa zbaviť celulitídy? Nechápala som, ako sa moja hladká pokožka, mohla takto nepekne zmeniť.  

A tak som vyhlásila boj! Boj proti celulitíde.

Ako sa zbaviť celulitídy - boj proti celulitíde
Ako sa zbaviť celulitídy – boj proti celulitíde

S niečím tak neestetickým na mojom tele som sa jednoducho odmietla zmieriť. A aj preto, že jednoducho milujem nosiť sukne a šaty.

Tento článok dávam von síce až po lete, no pevne verím, že si nájde každú jednu z vás hocikedy, keď budete potrebovať pomôcť poradiť s tým, ako sa zbaviť celulitídy!  Nájsť totiž to, čo naozaj funguje a zaberá totiž potrebovalo nejaký ten čas hľadania, testovania a aj čakania na výsledok.

To najdôležitejšie čo v boji proti celulitíde platí je, že si vyžaduje vytrvalosť, pravidelnosť, disciplínu a hlavne aj celkovú zmenu režimu. Neprestaňte bojovať ak po týždni krémovania prípravkom proti celulitíde nevidíte zmeny. Fungujú, len treba dlhodobú pravidelnosť.

Stav vášho väziva, nadváha, hormóny, genetika, malé množstvo pohybu a prebytok tukov a cukrov v strave….to všetko ovplyvňuje stav vašej celulitídy na tele. Rozoznávajú sa štyri stupne celulitídy:

Napíšem o nich len v skratke, aby ste si mohli urobiť krátky test.

Stupne celulitídy

  • 1. stupeň – na prvý pohľad nie je viditeľná. Hrudkovitá textúra kože sa objavuje len po stlačení.
  • 2. stupeň – je viditeľná voľným okom, avšak len na priamom svetle.
  • 3. stupeň – je viditeľná bez ohľadu na polohu a svetlo.
  • 4. stupeň – je už nielen neestetická, ale spôsobuje i zdravotné komplikácie, ako opuch, či bolesť. Koža je natoľko poškodená, že ide často o nezvratné štádium a je nutné vyhľadať lekársku pomoc.

Ako sa zbaviť celulitídy a kde začať?

Väčšina je v strave

Ak sa chcete celulitídy nadobro zbaviť dosiahnete to jedine kombináciou naozaj pravidelného pohybu a zmenou jedálnička. Procedúry a krémy zaberajú tiež, no bez celkového prepojenia jednotlivých krokov bude účinok len krátkodobý.

Veľa tuku, cukru, soli ale aj emulgátorov v našej strave vo výraznej miere ovplyvňujú vzhľad našej celulitídy. Samozrejme alkohol či kofeín má tiež veľmi nepriaznivé účinky. Kofeín kvôli zadržaniu vody v tele a alkohol zase kvôli hromadeniu toxínov.

Čomu sa zaručene vyhnúť a čo naopak zaradiť do jedálnička?

Začnem tým, čo piť a čo nepiť 🙂 je to kratšie 🙂

Kávu, všetky sladené nápoje, džúsy (myslím tým klasické komerčné s vysokým obsahom cukru) a alkohol nahraďte zeleným čajom a veľkým množstvom obyčajnej vody.

Úplne najideálnejšie by bolo, ak by sa vám minimálne raz do mesiaca (najlepšie za fázy ubúdajúceho mesiaca) podarilo byť len na šťavách, vode a zelenine (skrátka na surovej strave). Je to niečo, čo zaručene na celulitídu funguje! Pri detoxe z tela totiž dostávate vo veľkej miere  von škodlivé látky a aj z toho dôvodu sa pokožka celulitídy začne zbavovať sama.

Napríklad i citrónovo-kajenský čaj prečistí a telo dokonale detoxikuje. Je teda vynikajúcim prostriedkom v boji s celulitídou. Alebo začnite svoje ráno horúcou šálkou vody so šťavou z citróna, nakoľko telo absorbuje teplú vodu rýchlejšie.

Čo jesť:

Samozrejmosťou je v prvom rade zelenina a ovocie. Od určitého momentu tvoria až 60% môjho jedálnička. Každý deň by ste preto mali do svojho jedálnička zaradiť 5 druhov zeleniny či ovocia. Živiny v nich obsiahnuté sa podpíšu na kráse celej vašej pokožky.

Myslím, že každému je jasné, že  hranolky, pizza, biele pečivo, chipsy, vyprážané, mastné jedlá , sladkosti, koláče atď. je zakázaná téma. Radšej by som sem zaradila tie potraviny, z ktorých som ja sama bola veľmi prekvapená, keď som hľadala na internete vhodnú stravu.

Čo nejesť:

Paštéty a tavené syry, grilovacie omáčky, syr cottage, margaríny a nátierkové maslá, sójová omáčka, údeniny, majonéza.  A žiaľ i tučné syry sú nevhodné tiež.

Skúste naopak niektoré tieto jedlá vynahrádzať: Napríklad syr cottage za grécky jogurt, namiesto margarínov či nátierkových masiel kvalitné normálne maslo. Tučné mäso vymeňte za chudé kuracie či morčacie prsia, rybu alebo mäsko z králika. 

Začnite variť polievky:

Môj overený spôsob čo večerať a nebyť večer hladná je polievka. Varím si husté zeleninové na rôzne spôsoby, rôzne strukovinové, ale tiež kvalitné vývary. Krémové, zahustené alebo dokonca tie zo sáčiku je úplne zakázaná téma. Úplne najlepšou polievkou proti celulitíde je vývar z kostí. Z toho totiž prirodzeným spôsobom môžete získať želatínu. Jedná sa o najlepší zdroj kolagénu. Želatína je známa tým, že zlepšuje stav kože a má schopnosť regenerácie buniek. Pravidelná konzumácia želatíny zlepšuje stav spojivových tkanív, ktoré pripájajú kožu ku svalom. Obsahuje tiež veľa proteínov, čo znamená, že potláča chuť do jedla.

Začnite deň s pohánkovou kašou!

Pohánka je dokonalá v boji proti celulitíde.

Je samý proteín, tiež bohatá na B vitamíny a na vlákninu.  Klasickú bielu múku nahraďte pohankovou a môžete si z nej urobiť palacinky, koláče alebo aj rezance, ktoré môžete podávať s dusenou či restovanou zeleninou.

Ďalšími výbornými potravinami, ktoré by ste mali zaradiť do svojho jedálnička a zvýšiť ich príjem sú orechy, ľanové semená, uhorky, petržlen, paradajky, paradajkový pretlak, morské riasy, ananás aj grep (najlepšie čerstvé) a tmavá listová zelenina ( najmä špenát, kel a mangold).

Bylinka koriander, kajénske korenie a kokosový olej taktiež zázračne fungujú na celulitídu.

Pohyb

Každý pohyb, ktorý vykonáte sa ráta. Mal by byť však pravidelný (najlepšie každý deň)  a taký, ktorý rozprúdi vašu spomalenú lymfu. Vďaka “nakopnutiu” vašej lymfy podporíte vylučovanie toxínov z tela. K pohybovej aktivite by ste mali zaradiť aj cviky, ktoré spevňujú a posilňujú zadnú stranu stehien alebo stehien ako takých, ak sa vám objavila celulitída aj na prednej strane. Celulitída zvykne bývať okrem stehien i na boku, brušku či rukách. V takom prípade nesmiete zabúdať ani na tieto partie. Na Instagrame v dnešnej dobe nájdete fitnesky či modelky, ktoré na svojich profiloch ukazujú cviky na problematické partie, ktoré sa dajú cvičiť doma. Ja napríklad sledujem tieto: Silvyaraujo a Kayla_itsines

Ak necvičím doma, tak formujem svoju postavu pomocou pilatesu a infrashapu (článok o účinnom formovaní postavy si môžete prečítať TU) alebo jogujem, behám, bruslím či plávam.

Ako sa zbaviť celulitídy a aký pohyb je vhodný
Ako sa zbaviť celulitídy a aký pohyb je vhodný

Ošetrenie, čo stojí za to!

Ak by ste chceli veľa muziky v pomerne krátkom čase určite si zájdite do Sothysu na procedúru, ktorú ponúkajú pod názvom Zoštíhlujúce ošetrenie.

Toto ošetrenie vám nie len že vyhladí celulitídu, ale vás naozaj zoštíhli o jedno číslo. Ja som po troch ošetreniach mala o 1,85 cm dole. Aj vďaka veľmi špeciálnym sérám, ktoré rozbili tuk, a ktorého účinky ešte viac podporili termoregulačným bahnom si môžete byť isté, že dostanú vašu pokožku pokrytú celulitídou do jedného mesiaca do skvelého stavu. Dôležité je však chodiť pravidelne na týždennej báze, najlepšie absolvovať 5 opakovaní. V prípade celulitídy prvého stupňa postačia aj 3 opakovania.

Ošetrenie v SOTHYS je naozaj veľmi personalizované a hneď na prvom ošetrení (na to si treba vyhradiť tak 2 hodinky času) vám diagnostikujú celulitídu, odporučia vhodné séra na typ celulitídy ( môže byť tuková alebo vodová) a následne odporučia vhodný počet opakovaní.

Personalizované ošetrenie v SOTHYS sa skladá zo zoštíhlujúceho peelingu, zábalu, aplikovania séra proti celulitíde a špeciálnej zoštíhlujúcej masáži (viac o ňom sa dočítate TU).

Ak by som za seba mala niečo všetkými desiatimi odporučiť, tak je to určite toto ošetrenie, ktoré stojí za to, aby sa doň investovalo.

Po 10tich ošetreniach môžete mať až 2,6 cm menej a v oblasti pásu môžete schudnúť až o jedno konfekčné číslo. Ja som na sebe pozorovala výrazné zmenšenie objemu v oblasti stehien.

Recenzie ako sa zbaviť celulitídy

Čo vyskúšať ďalej:

Kartáčovanie, vákuové masáže, lymfodrenážne masáže (naštartujú lymfu) a maderoterapia (metóda proti celulitíde, ktorá je robená pomocou špeciálnych valčekov z dreva) sú tiež skvelo funkčné v boji proti celulitíde.

To najmenej, čo môže každá z nás urobiť doma je, ak budete každý večer pokožku postihnutú celulitídou masírovať za pomoci masážneho disku.

Táto domáca masáž je dokonalá v kombinácii s kokosovým či brezovým olejom.  Ja milujem brezový olej od Weleda, ktorý som objavila, keď som začala cvičiť v BoHoBo.

Ako sa zbaviť celulitídy s využitím olejov
Ako sa zbaviť celulitídy s využitím olejov

Brezové drevo má tú vlastnosť, že dokáže krásne detoxikovať. Tento 100%-ný BIO olej je perfektný ako prevencia proti vzniku celulitídy. Krásne vonia  a pokožka po jeho použití je neuveriteľne hladká. 

Hlavnými zložkami je extrakt z mladých brezových listov – účinne látky podporujú vylučovanie škodlivín, prenikajú do hlbších vrstiev pokožky, priaznivo pôsobia na prekrvenie masírovanej oblasti a látkovú výmenu. Extrakt z koreňov listnatca ostnatého pôsobí protizápalovo a podporuje správne fungovanie cievneho systému. Extrakt z listov rozmarínu – má silné antioxidačné a antibakteriálne účinky, omladzujúci a vyhladzujúci efekt na pokožku, podporuje prekrvenie a regeneráciu. Svojou vôňou blahodarne pôsobí na psychiku človeka. Nuž a marhuľový olej, jojobový olej a olej z pšeničných klíčkov sú významnými regeneračnými a vitalizačnými olejmi. Dodávajú pokožke dostatok vitamínu E a hydratácie. Zmierňujú starnutie pokožky, vyhladzujú jemné vrásky a pôsobia antioxidačne. Zvláčňujú a zjemňujú pokožku, zlepšujú jej celkovú kvalitu.

Cena je okolo 20 Eur a dostanete ho kúpiť napríklad v DM-ke.

Pravidelné suché kartáčovanie kefou  má taktiež pozitívny vplyv na celulitídu. Vylučuje škodliviny z organizmu cez pokožku a zároveň ju čistí. Prichádza k aktivácii krvného a lymfatického obehu a vyplavovaniu škodlivín. Kefa zlepšuje prekrvenie a urýchľuje regeneráciu tkanív, preto vaša pokožka bude pevná a krásne vypnutá.

Zaručené tipy ako sa zbaviť celulitídy
Zaručené tipy ako sa zbaviť celulitídy

Urobte si doma kávový peeling

Kofeín obsiahnutý v káve (jedná sa o prírodný antioxidant) totiž pomáha zmenšovať opuchy okolo tukových hrčiek a tým zabezpečuje hladší vzhľad pokožky.

Kávový peeling na zbavenie sa celulitídy
Kávový peeling na zbavenie sa celulitídy

Tento recept som kedysi našla na internete a veľmi ma zaujal. Najmä kvôli jeho jednotlivým ingredienciám a ľahkému spôsoby prípravy.

Na výrobu budete potrebovať nasledovné suroviny:

  • 1 diel kryštalického cukru
  • 1 diel spodku kávy s obsahom kofeínu
  • 1 diel olivového oleja (môžete použiť aj o niečo menej oleja a namiesto neho pridať trocha vody pre lepšiu konzistenciu pasty)

Postup prípravy je jednoduchý:

Na to, aby ste vyrobili čo najlepšiu pastu, jednoducho vložíte všetky ingrediencie do mixéra a mixujte ich na strednej rýchlosti, až pokým nezískate hladkú zmes.

Najlepšie je aplikovať prípravok každý večer a vykonávať minimálne 10 až 15 minúť masírovanie krúživými pohybmi. Malo by sa postupovať krúživými pohybmi smerom k srdcu.

Masáž nôh kávovým peelingom
Masáž nôh kávovým peelingom

Prípravky, ktoré si ma získali

Na trhu existuje v boji proti celulitíde obrovské množstvo prípravkov. Vyskúšala som len tie, na ktoré som počula dobré recenzie a z tých som vybrala tie, ktoré zafungovali na mne.

Zoštíhlujúci krém od Sothys

Tento krém bol absolútny zázrak. Perfektne fungoval (ako aj zoštíhlujúce ošetrenie) a viem, že si ho kúpim opäť!  Pri tomto kréme uvidíte, ako sa vám stratia centimetre zo stehien, bokov, brucha či rúk. Viditeľný výsledok som videla už po aplikovaní po 2 dňoch a každým dňom to bolo lepšie a lepšie. Krém sa rýchle vstrebáva, je bez použitia alkoholu a jeho textúra sa mení z krému na gél. Aktívne látky v ňou sú kofeín, zelená káva a extrakt z koreňa Astragalu. Cena je okolo 60 Eur a môžete ho zakúpiť TU. Zaručene funguje a účinok je pretrvávajúci.

Zoštíhlujúci krém od Sothys
Zoštíhlujúci krém od Sothys

Clarins Body Fit

Pokožku krásne spevňuje a vyhladzuje. Výsledok je viditeľný pri naozaj pravidelnom a dlhodobom používaní minimálne 3 týždne. Textúra je gélová, svieža a musím povedať, že naozaj krásne vonia. Po nanesení ucítite najprv jemné chladenie no potom pokožku krásne zahreje. Zloženie je prírodné a hlavnými zložkami sú výťažky z listov dule, pagaštanu konského, slnečnice, výťažok z plamenníka hrebenitého, vodnej mäty a mentolu. Jeho cena je okolo 53 Eur, viete ho kúpiť vo Fann alebo v sieti Marionnaud. Musím povedať, že treba brať do úvahy naozaj jeho pravidelné používanie, ktoré treba starostlivo kombinovať aj zo stravou a cvičením. Inak sa vám celulitída opäť objaví.

Clarins Body Fit
Clarins Body Fit

Natura Siberica – Bohaté  sibírske biele maslo proti celulitíde

Na túto kozmetiku som počula samé chvály a aj preto som sa ju rozhodla vyskúšať, nakoľko sľubovala perfektný výsledok za priaznivú cenu. Natura Siberica je prírodná, organická kozmetika zo Sibíri. Jedná sa o kozmetiku, ktorá je bez chemických látok a  nie je testovaná na zvieratách. Toto husté telové maslo je vyrobené na báze čistého včelieho vosku a prírodných olejov z ôsmych sibírskych rastlín.

Olej z cédra a jalovcový olej odstraňujú opuchy a zlepšujú krvný obeh. Olej z jedle omladzuje,vyhladzuje pokožku a zlepšuje jej elasticitu. Olej z rakytníka a olej zo semienok ostružniku morušky podporujú aktívnu regeneráciu pleti a chránia ju pred pôsobením voľných radikálov. Olej zo šalvie intenzívne pokožku vyživuje, olej zo šípok Dahurica ju tonizuje a spevňuje nuž a olej z bieleho sibírskeho ľanu ju vyživuje vitamínom E a ukľudňuje ju, čo je výborný spôsob ako sa zbaviť celulitídy.

Nanáša sa krúživými pohybmi na problémové partie a kvôli jeho konzistencii je najlepšie sa natierať priamo po kúpeli. Textúra je výživná a pokožka po ňom krásne hladká. Pre mňa len minimálne negatívum  – nesedí mi jeho vôňa no zato pokožka po ňom je krásna. Jeho cena je okolo 8 Eur a dá sa kúpiť napríklad i v potravinách Yeme, kde z tejto kozmetiky majú celý sortiment.

Natura Siberica – Bohaté  sibírske biele maslo proti celulitíde
Natura Siberica – Bohaté sibírske biele maslo proti celulitíde

Tip na záver

Opálená  a lesklá pokožka pôsobí krajšie a opticky zjemňuje celulitídu. Pred letom som prišla na to, že olej, ktorý v sebe obsahuje trblietavé častice krásne odráža svetlo a vylepšuje stav pokožky, ktorá je pokrytá celulitídou. Už dlhé roky používam  Nuxe Multifunkčný suchý olej s trblietkami.  Jeho benefitom je i to, že vzácne oleje v ňom obsiahnuté pokožku krásne vyživujú. Ak ste sa celulitídy ešte nezbavili pred letom určite siahnite po samoopaľovacom prípravku, je to skvelý trik ako sa zbaviť celulitídy. Nebude ju toľko vidno ?

 Nuxe Multifunkčný suchý olej s trblietkami
Nuxe Multifunkčný suchý olej s trblietkami
Monika Filipová

Foto: Miroslav Filip

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *