4 tipy kam si uviazať hodvábnu šatku

Hodvábna šatka na krku

Audrey Hepburn povedala, že „móda je nákaza niečím novým“. Dovolím si tvrdiť, že v móde už bolo všetko vymyslené a tak sa nám donekonečna vracajú rôzne doplnky ako je aj hodvábna šatka, štýly, strihy či kusy oblečenia.  V dobe, kedy bolo už skoro všetko vymyslené sa už ťažko niečo nové vymýšľa.  Čo je však iné je v najväčšej miere materiál, či práve spôsob nosenia.

A presne tak je to aj tento rok s hodvábnou šatkou. Tá sa totiž etablovala na „must-have“ kúsok tejto jari a tohto leta. Určite nejedna z vás ju má doma. Možno vám príde príliš elegantná a neviete, čo si s ňou počať. A keďže móda je hra, tak som sa pohrala za vás, aby som vás inšpirovala, aby ste šatku tiež zaradili do nosenia.

Asi väčšinu z vás napadne uviazať hodvábnu šatku okolo hrdla.

Hodvábna šatka ako si ju uviazať

Osobne si myslím, že takto uviazaná šatka má stále svoje čaro a nepatrí k výsadám starších dám.

Dôležitý je práve materiál, s ktorým budete šatku kombinovať. Mali by ste sa vyhnúť „ťažkým“ kombináciám.  Mám na mysli blúzky, košele či saká a nahradiť ich niečím mladistvejším. Napríklad obyčajným tričkom s jemným nápisom, rifľovou bundou, koženou bundou či vyťahaným svetrom. Takisto zaujímavým  prvkom by mohla byť parka v typickej vojenskej farbe.

Ako nosiť hodvábnu šatku

Ako som už vyššie v článku písala, trendy sa vracajú no obmieňa sa spôsob nosenia. Toto leto sa šatky najviac nosia vo vlasoch. Uviazať si šatku do vlasov nemusíte len na dovolenku, ale rovno na terasu do mesta. Na výber máte hneď niekoľko spôsobov. Trendy sú turbany, čelenky a ak disponujete dlhšími vlasy určite si ju vpleťte do vrkoča či zaviažte okolo copu.

Hodvábna šatka vo vlasoch

Hodvábna šatka zapletená do vrkoča

Spôsobov, kam uviazať hodvábnu šatku je naozaj veľa

Ak ju nechcete dávať do vlasov môžete to skúsiť na kabelku, do topánok, okolo zápästia či napríklad uviazať  ju namiesto opasku alebo jednoducho len tak zaviazať v oblasti pása.  Pre tie najodvážnejšie odporúčam uviazať šatku do vlasov a zakomponovať ju ako doplnok aj do oblečenia. Tak čo, nahovorím vás?

Ako nosiť hodvábnu šatku na 4 spôsoby

Hodvábna šatka vo vlasoch

Hodvábna šatka: Marella Bratislava, kabelka: Hogl, okuliare: Reserved, top: Zara, rifle: Massimo Dutti, topánky: Berskha, náramok: Dyrberg/Kern predáva Moloko

Foto: Miroslav Filip

logo Je m'appelle Monique

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *