Koža ako trend jesene 2019

Koža ako trend jesene 2019

A je to tu! Ani nevieme ako a prichádza pomaly jeseň. Meníme veci vo skriniach a nastupuje otázka čo nosiť? Čo je „In“, čo je trend jesene a čo dokúpiť, prípadne čo z toho, čo sme kedysi už nosili sa nám do módy zase vrátilo. Dovolím si napísať, že v móde už všetko vymyslené bolo a preto som si viac ako istá, že väčšina z vás mám všetko čo sa tento rok bude nosiť v skriniach.

Tak teda poďme pekne „poporiadku“. 

Po dlhšej pauze sa opäť vraciam k písaniu a aj z toho dôvodu som si jednoducho povedala, že každý jeden trend, dostane svoj samostatný článok.

Trend č. I.

Nesmrteľná koža!

Koža je pre mňa nesmrteľný materiál a musím dodať, že koža je, vždy bola a bude „in“. Koža je trend jesene 2019.

Myslím, že v podobe koženej bundy ju má doma každá z nás.

No tento rok to nie je len o kožených bundách. Je veľa o kožených nohaviciach, šatách, sukniach, šortkách, overaloch, či dokonca o kožených  košeliach či kabátoch. Koža je vhodný materiál na jesenné a zimné dni aj vďaka tomu, že vás  ochráni proti chladu. Skvele sa kombinuje a perfektne vyzerá s obyčajným bielym tričkom, košeľou, kardiganom, sakom aj blazerom. Tento rok sa však nebojte experimentovať. Vyskúšať skombinovať napríklad koženú košeľu s koženou sukňou.

Letí totiž celo kožený look.

Pre menej extravagantné z vás budú možno kožené šaty, či dlhý kožený plášť skvelá alternatíva. Heslo jesene je však FARBA. Fialová, zelená, modrá, červená, oranžová, sivá, hnedá, béžová, je to na vás.

Trendy kožená sukňa 2019

Nové materiály

Doba sa mení a ako som v úvode napísala, v „móde už všetko vymyslené bolo!“. Čo však ide neuveriteľným spôsobom „ vpred“ je vyvíjanie nových materiálov. Áno, naša príroda plače. A áno, musím sem napísať, že výroba oblečenia tomu len prispieva. Svet volá po zmene (našťastie)  a  ľudia z módneho priemyslu reagujú a vymýšľajú nové a nové materiály.

Koža nie je výnimkou a na trh sa nám dostáva materiál pod názvom „Muskin“.   Nejedná sa o kožu zo zvierat, ale o kožu, ktorá je vyrobená z pravých húb.  Ako sama Stella McCartney povedala, ktorá je mimochodom jeho objaviteľkou: „jedná sa o materiál budúcnosti!“

A tak aj vy, než pôjdete ihneď kúpiť do prvého fast fashion reťazca koženú sukňu, šaty, košeľu, či kabát,  skúste sa možno poobzerať vo svojej alebo v maminej skrini. Alebo ak predsa len nie, za pokus stojí pozrieť i nejaký ten second hand, swap, či vintage bazar.

Pretože koža má práve to čaro, že čím je staršia, tým lepšie vyzerá!

Leather skirt street style

Ja som na toto fotenie vytiahla sukňu, ktorá je jedným z kľúčovým prvkov môjho kapsulového šatníka. Na fotkách u mňa ju môžete vidieť často. Nie je síce v trendy farbách, ale k môjmu štýlu tie farby až tak nepatria.

O tajomstve môjho štýlu si môžete prečítať TU.

Monika Filipová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *