Zimná starostlivosť

Vonku chladno, zapnuté kúrenie v byte no najmä moja pokožka mi dali jasný signál, aby som napísala ďalší článok na tému v starostlivosti o pleť. S príchodom chladného počasia sa totiž moja pokožka mení a nepríjemným ťahaním mi jednoducho dáva najavo, že je načase kozmetická zmena.  Neznamená to však, že vyhodím všetko, čo som doteraz používala. Najčastejšie sa zmena týka, krému, ktorý som v lete používala a zaraďujem do používania výživný olej a balzam, ktorý upokojuje začervenanie a prinavracia pocit úľavy mojej podráždenej pokožke.

Zbohom ľahké textúry, nastupuje CM-glukán. 

V zimnom období si naša pleť vyžaduje zvýšenú starostlivosť a ďalšiu ochranu. Slnečné svetlo, chladné počasie vonku a suchý teplý vzduch vo vnútri patria k najagresívnejším stresovým faktorom okolitého prostredia, ktoré majú nepriaznivý vplyv na našu pokožku. V dôsledku týchto faktorov sa pokožka môže stať citlivejšou, suchšou a taktiež môžeme badať zmenu jej farby, ktorý sa prejavuje šedivým tónom pleti.

Odličovanie každej z vás  by počas zimy malo byť jemné a šetrné. Koža je v chladnom počasí citlivá a čistiace gély či micerálne vody ju môžu ešte viac vysušovať či spôsobovať podráždenie. Krémové čistiace prípravky odstránia make-up bez toho, aby pokožku pripravili o hydratáciu.

Správnu starostlivosť o pokožku dosiahnete len tak, že si budete vyberať kozmetiku určenú presne pre váš typ pleti.
Mastná pleť je v zime výhodou lebo nepriaznivému počasiu odoláva lepšie. Preto je pre tento typ pleti vhodný zväčša hydratačný krém.
Suchá pleť v zimnom období trpí. Ja osobne uprednostňujem produkty, ktoré obsahujú CM-glukán, ktorý zlepšuje vlastné obranné mechanizmy pokožky a chráni ju proti stresu vyvolanému UVA a UVB žiarením.

Ak chcete kožu chrániť pred stratou hydratácie, dajte prednosť hydratačným prípravkom na báze oleja pred prípravkami na báze vody. Na koži vytvoria tenkú ochrannú vrstvu, ktorá zabráni strate vody oveľa účinnejšie ako krém alebo mlieko. S olejom by sa to však nemalo preháňať, aby sa vám nezačali upchávať póry.

Pavidelným čistením a výživou sa vám isto vaša tvár poďakuje tým, že celú zimu budete krásne vyzerať.   Ruka v ruke so správne nastavenou starostlivosťou o pleť však ide i správna životospráva.  Pitie čistej vody, prípadne neochuteného čaju, strava bohatá na vitamíny a minerály no hlavne dostatok pohybu a spánku by ste mali mať nielen počas zimného obdobia. 

Foto: Miroslav Filip